Ceylan Ateş’e Türkiye Altın Marka ödülü

 

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de Altın Palmiye ödülünün sahibi olan Tasarımcı ve mimar Ceylan Ateş’e bir ödül de yine Türkiye’den geldi. Yılın Designerı olarak Marka ve Kariyer Zirvesi çerçevesinde bu yıl ikincisi verilen Türkiye Altın Marka Ödülüne layık görüldü.

Mustafa Karaman
STUTTGART/İSTANBUL- Bu yıl ikincisi organize edilen İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ikinci Türkiye Altın Marka Ödülleri, Hilton İstanbul Bomonti Hotel ve Conference Center’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Global ve yerel markalarını bir araya getiren dev organizasyon, 200 marka temsilcisini ağırlamakla birlikte yurt içi ve yurt dışından 700’e yakın davetliye ev sahipliği yaptı.

ÖDÜLÜNÜ ALDI
Ekonomi ve iş dünyasının ilgi odağı olan ve Türkiye’de spor, sanat, televizyon, basın ve iş ile yaşam alanında 65 dalda enlerin yer aldığı ve bu yıl ikincisi verilen ‘2018 Türkiye Altın Marka Ödül’ organizasyonda Almanya’nın Stuttgart kentinden kendi ismini taşıdığı markası ile Ceylan Ateş dünyaya açılan güçlü bir marka haline gelen ve mesleğinin üçüncü senesinde ikinci ödülünü aldı. 2018 En İyi Designer-Tasarımcısı seçilen genç tasarımcı ve mimar Ceylan Ateş, ödülünü İstanbul’da ünlülerin de katıldığı düzenlenen törenle aldı.

 

ÇOK MUTLU
Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de Altın Palmiye ödülünden sonra ikinci ödülünü yine Türkiye’de almanın mutluluğunu yaşayan Ceylan Ateş, “Bu benim bu sene ikinci ödülüm. Bu başarımda ailemin katkısı çok büyük. Ben onlara çok şey borçluyum. Çok çalıştım, hayallerimin peşinden gittim. Yaptığım işi inanarak ve severek yaptım. Bu da başarıyı getirdiği için çok mutluyum” dedi. Altın marka ödüllerinde Ceylan Ateş olarak seçilmiş olmasını ise şyle değerlendiren genç tasarımcı Ateş, “Bu benim için büyük bir kıvanç kaynağı. Türkiye’deki sayılı markaların ödül aldığı yerde ödül almak bana gurur verdi. Seçenlere teşekkür ediyorum. Bu ödülü aileme armağan ediyorum” şeklinde konuştu.

HEDEFİ BÜYÜK
Kaliteli ve özgün tasarımlar üretmek için ruhunu da işin içine katan ve 2011 yılında Stuttgart Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitiren Ceylan Ateş, 2014 yılında kendi Mimarlık ve Tasarımcılık bürosunu kuran Ateş, “Mimarlık ve de tasarımcılık sadece benim için bir meslek değil, ben tasarımlarımı yaşıyorum. İnsan bu sevdiği işi ruhunda hissetmeli” diyerek mesleğini ne kadar sevdiğini anlattı. Hedefinde ‘Ceylan Ateş’ ismi ile dünya markası yapmak istediğini ve ayrıca tasarım eserlerine Avrupa, Almanya, Türkiye ve Dubai’den talep alan Ceylan Ateş, “İdealim uluslararası bir marka olmak. Hayallerimin arkasında gidip tasarımlarımla insanları mutlu etmek beni sevindiriyor. Mimarlığımın haricinde tasarımcı olarak mobilyalar, elbiseler ve mimari adına her şeyi tasarlıyorum” dedi.

 

 

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın