CİNKARA’NIN HEDEFİ BÜYÜK

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN/HAMBURG – Boks sporuna 11 yaşında başlayan ve 20 yıldır başarıdan başarıya koşan Hüseyin Cinkara, Hamburg EC Boks Promotion ile anlaştı. Bu sporda Avrupa’nın en büyük menajerlerinden olan Erol Ceylan ile sözleşme imzalayan tecrübeli boksör, hedefinin büyük bu spor dalında dünya şampiyonluğuna ulaşmak olduğunu dile getirdi.

HAMBURG’TA SÖZLEŞME İMZALADI

Daha önce 16 kez amatör branşta Rheinland-Pfalz Şampiyonluğu, 2 defa Almanya üçüncülüğü ve birçok Uluslararası turnuvalarda birincilik elde eden boksör Hüseyin Cinkara, Alman 1. Boks Ligi’nde 3 sezon oynayarak kalitesi ortaya koydu. Son olarak Koblenz Holefeld Boks Promotion ile 3 maç yapan yetenekli boksörümüz, son maçında Menajer Erol Ceylan ve Avrupa Şampiyonu olan Fırat Aslan’ın dövüştüğü gecede dikkatleri üzerine çekti. Bunun üzerine Hamburg’a davet edilen Cinkara, kampta da beğenilerek sözleşme imzaladı.

BOKS BENİM HAYAT TARZIM

Boksun kendisi için bir hayat tarzı olduğunu dile getiren Hüseyin Cinkara, başarılı olmak için gece gündüz çalıştığına dikkat çekti. Şimdiye kadar amatör olarak ringlere çıktığını da kaydeden Cinkara, bundan böyle profesyonel boks arenasında en iyisi olmak için mücadele vereceğini ifade etti. Başarılı olmak için azmin ve kendine olan güvenin tam olması gerektiğini de vurgulayan tecrübeli boksörümüz, daha önceleri rahmetli Avrupa Şampiyonu Sinan Şamil Sam’ın antrenörü olan Bülent Basar ile yoluna devam edecek.