Çocuklar Bu Kış da WEFA ile Isınacak

WEFA, bu sene de kış yardımları kapsamında çocukları ve ihtiyaç sahibi aileleri mutlu etmeye hazırlanıyor. 2020/21 kış yardımı çerçevesinde çocuklara ve muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme yardımı yapılacak.
Kış yardımlarına ilişkin bilgi veren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Musab Aydın şu ifadeleri kullandı:
“Bu sene de dünyanın farklı ülkelerine kış yardımında bulunacağız. Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’teki ihtiyaç sahiplerine kışlık malzeme dağıtacağız. Türkiye’deki çocuklarımızı bu kış da unutmadık. İl ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği ilk ve ortaokul ile liselere kış yardımı ulaştıracağız. Bu yılki kış yardımlarımızı ‘Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz. İstiyoruz ki çocuklarımız kışın tadını çıkarsın ve aileleri ile beraber sıcak bir kış geçirsinler. Bu anlamlı yardım çalışmamıza hayırseverlerimiz de bağışlarıyla destek verebilirler.”

Türkiye’deki Çocuklar Yine Unutulmadı
Türkiye’deki ihtiyaç sahibi çocukları bu yıl da unutmayan WEFA, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği ilk ve ortaokul ile liselerde kış yardımlarını gerçekleştirecek. Türkiye’deki kış yardımları kapsamında bu sene Afyon, Edirne, Gaziantep, Gümüşhane, İzmir, Kayseri, Malatya, Sivas, Tokat, Trabzon ve Yozgat illerindeki yoksul çocuklara kış yardımı ulaştırılacak. Yardım kampanyası çerçevesinde Türkiye’deki 5.000 çocuğa mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye edilecek.

Mültecilere Kış Yardımı
2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?
WEFA’nın kış yardım çalışmasına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir.