Damak TADIM Duisburg’ta

 

blank

Murat Pehlivan
DUİSBURG- Almanya’nın Duisburg şehri Rheinhausen ve Beck semtlerinde pide, ekmek, börek, çörek gibi fırın ürünleri ile hizmet veren TADIM artık Beck semti Friedrich-Ebert Str. 348. 47139 Duisburg adresinde son derece modern bir ortamda 100 kişi kapasitesi ile Tadım Cafe Bäckerei olarak hizmet verecek. Almanya’nın genç girişimcilerinden 34 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Erkan Çelik’in babasının fırınında başladığı sektörde 3. Şubeyi açması ise Almanya’daki Türk toplumuna ve genç girişimcilere güzel bir örnek oldu. Eşi Ceylan Hanım ile omuz omuza vererek Duisburg’a elit bir mekân kazandırmanın mutluluğunu yaşayan Erkan Çelik yeni mekânları ve hizmetleri ile ilgili gazetemize şu şekilde açıklamalarda bulundu. Erkan Çelik “20 yıl önce babamın fırınında bu mesleğe adım attım. On yıl önce Recklinghausen’ da kendi fırınımı açtım. Daha sonra Duisburg Beck’te ve Rheinhausen semtinde küçük şubeler ile bu güne kadar geldik. Bugün Duisburg’ta an itibari ile çok sayıda insana iş imkânı sağlayan bir mekânı hizmete açtık. Çok mutluyum. Desteğini hiç eksik etmeyen eşime teşekkür ediyorum.

 

blank

İSTANBUL’UN POHAÇASI, İZMİR’İN BOYOZU
İşimize son derece önem veriyoruz. Klişedir belki ama tazelik, kalite ve lezzet olmazsa olmazımız. Bu nedenle Türkiye’ den pasta ustası getirdim. Malzemelerimizi daha pahalı olmasına rağmen mesela susamı kavrulmuş olarak Türkiye’ den getirtiyorum. Hizmetinizde pide, ekmek, börek, çörek, pasta, baklava gibi bilindik bir çok ürünün dışında İstanbul’ un özel tereyağlı Pohaçasının, İzmir’ in Boyozunun lezzetini bizde bulmanız mümkün.

blank

LAHMACUN 1 EURO, KAHVALTI FİYATI İNANILMAZ
Korona önlemleri gevşedikten sonra tanıtım amaçlı iki hafta hiç bir yerde olmayan bir kampanya ile açık büfe kahvaltı olayına başlıyoruz. Diğer ürünlerimizin fiyatları da özel fiyatlar. Biz sürümden kazanmayı hedefliyoruz. Ürünlerimizin kıyma gibi iç malzemelerinin hepsi helal. Buna çok özen gösteriyoruz. Özel olarak ilgileniyoruz. Ayrıca pide, börek gibi tüm ürünlerin içleri özel olarak eşim tarafından günlük taze hazırlanıyor.

 

 

blank

ÖZEL GÜNLER İÇİN SİPARİŞLER
Lahmacun, açık pide, kıymalı pide, doğum günü gibi özel sipariş pasta hizmetimiz olacak. Şu anda yüz kişilik kapasitemizi korona önlemleri dahilinde 60 kişi ile kullanıyoruz. Bununla birlikte arka tarafta ki bahçemizin müsadesini bekliyoruz. Müsade aldıktan sonra müşterilerimize bir güzel kısım daha kazandıracağız” açıklamasını yaptı.

 

blank