Demirbaş’ın Kızları Şampiyon

Murat Pehlivan
DUİSBURG- Başkanlığını Türk iş adamlarından Zafer Can’ın, Antrenörlüğünü Selahattin Demirbaş’ın yaptığı Duisburg 08 bayan takımı Kreisliga A da şampiyon olarak Bezirksliga’ya yükseldi. U 17 takımının Niederrhein liginde oynadığı Almanya’nın en köklü takımlarından olan Duisburg 08 başarılarının üstüne başarı koyuyor.

DEMİRBAŞ: KIZLARIM İLE GURUR DUYUYORUM
Takımın antrenörü Selahattin Demirbaş, gazetemize açıklamalarda bulunurken ilk cümlesi ” kızlarım ile gurur duyuyorum” oldu. Demirbaş şöyle devam etti. “Biz 2009 yılı yaz ayında Kreisliga 7 li grupta bu serüvene başladık. İkinci sezonda şampiyonluklar başladı. U 17 olarak sonunda geçen yıl Niederrhein Liga’ da yer aldık. Bu yıl da yine iyi bir durumda ligi bitirdik. Yaşları büyük olan kızlarımız ile de bu yıl Kreisliga’da şampiyon olarak Bezirksliga’ya çıktık. Tabi hedefler bitmiyor. Landesliga için mücadele etmek “ifadelerini kullandı.

Günde iki maç oynadılar
Takım adına konuşan kapta Ayça Gül, U 17 ve kız takımı olarak iki takım birden bu kadar yükselebilen tek takım biziz. Birçok takım arkadaşım günde 2 kez maç oynadı. Yorgunluk, sakatlık oldu, yine de birçok şeyi riske edip bize yardımcı oldular. Ve bu başarı da geldi “dedi.

Teşekkür ediyorum
Başkan Zafer Can ise yaptığı açıklamada, “öncelikle verdiğiniz mücadele için teşekkür ederim. Bezirksliga’ya çıkmak için bu önemli bir adımdı. Her yerde bu iki takımımız ile ilgili pozitif şeyler duyuyorum. Elimizdeki imkanlar ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Önümüzdeki senelerde daha fazla bir şeyler yapmaya çalışacağız. Tabi ki o zaman Bezirksliga’da oynayacağız ve orda zaten beklentiler çok yüksek olacak. Her şeyden önce Antrenörümüz Selahattin Demirbaş’a, takımına, ailelerinize ve antrenörlerinize teşekkür ediyorum. “İfadelerini kullandı.