Diş sağlığı sektöründe dev iş birliği

Ludwigshafen merkezli Moment Medical GmbH ile Türkiye’nin ilk ve en köklü implant üretim merkezi olan Gentek Sağlık Teknolojileri AŞ önemli bir kurumsal yatırım ortaklığına imza attı

 

 

 

 

blank

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN- Almanya’nın sağlık sektöründeki önemli yatırım şirketlerinden biri olan Ludwigshafen merkezli Moment Medical GmbH ile Türkiye’nin ilk ve en köklü implant üretim merkezi olan Gentek Sağlık Teknolojileri AŞ önemli bir kurumsal yatırım ortaklığına başladı. Yapılan anlaşma ile Prime ve IQ Line dental implant markalarının tüm hakları ile Türkiye’de üretilen NG (New Generation) dental implantlarının uluslararası dağıtım yetkisi Moment Medical GmbH şirketine verildiği açıklandı. Almanya’da yatırımına başlanan dental implant üretim ve teknoloji merkezinde üretilecek ürünler ile ilgili AR-GE ve inovasyon iş birliği konusunda detaylar şekillendirildi.

HEDEF; SEKTÖRDE LİDERLİK
Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Moment Medical GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Ender Önder, kurum bünyesine kattıkları Prime ve IQ Line dental implant markalarının üretim ve pazarlama faaliyetleri ile sektörde lider konuma gelmek istediklerini belirtti. Gentek Sağlık Teknolojileri AŞ yönetimine teşekkürlerini ileten Önder, teknoloji paylaşımı ve iş birliği konusunda son derece deneyimli ve başarılı olan bir kurum ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Halihazırda ESTAŞ AŞ ile çok önemli ve başarı ile ilerleyen iş birlikleri olduğuna da dikkat çeken Önder, ülkemiz ve yaşadığımız yer olan Almanya’nın güç birliği ile insan sağlığına katkıda bulunmak için daha birçok projeye imza atmak istediklerini vurguladı.

ORTAK PROJE
Türkiye’nin ilk implant tasarımcısı ve geliştiricisi olan aynı zamanda Gentek Sağlık Teknolojileri AŞ kurucusu ve yatırım ortağı Göksel Eryılmaz ise, tüm dünyada ses getirecek ürünlerin hassas üretimlerine devam ettiklerini ve bu konuda kurumsal iş birliği noktasında aynı vizyona sahip ve prestijli bir şirket olan Moment Medical GmbH ile ortak projeler geliştiriyor olmanın haklı gururu ve mutluluğu içerisinde olduğunu dile getirdi.

GÜÇLÜ AR-GE ALTYAPISI
Gentek Sağlık Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan Görler, daha önce Moment Medical GmbH ile Türkiye’nin alanında tek ve dünyada sayılı markalarından olan ESTAŞ AŞ’nin başarılı iş birliğine vurgu yaptı. ESTAŞ Medikal AŞ ile geliştirdikleri ürünün gerek yenilikçi yönleri ve gerekse de AR-GE altyapısının ön plana çıktığını belirterek, Moment dental implantları için kısa zamanda tüm dünyaya satış ağı kurduklarını açıkladı. Moment dental implant ile yakın zamanda önemli ve ses getirici çalışmaların duyurulacağını da kaydeden Görler, Gentek Sağlık Teknolojileri AŞ’nin de bu kurumsal yapıya katkıda bulunabilmesi adına önemli çalışmalara imza atacağını sözlerine ekledi.
Dental implant üretim ve pazarlaması konusunda tüm dünyada üstün kaliteleri ile yer almaları için bilgi ve birikimleriyle tüm gayreti sergileyeceklerini de belirten Doç. Dr. Görler, verdikleri desteklerden ötürü ESTAŞ AŞ yönetimine ve Ender Önder’e özellikle teşekkürlerini sundu.