DITIB Mörfelden Mimar Sinan Camii’nden Aşı kampanyası

Tarihin en büyük salgın hastalıklarından biri olan Corona’ya karşı aşı kampanyası düzenleyen STK’lar zincirine Mörfelden-Walldorf DİTİB Mimar Sinan Camii de katılarak izin öncesi vatandaşlarımızın aşı olmasını sağladı.

 

blank

 

Ahmet Özkan
MÖRFELDEN- Hayatın pek çok alanında büyük zararlara sebep olan Corona salgını özellikle sağlık, ekonomik ve sosyal alanda dünyanın canını yakmaya devam ediyor. Bu illetten kurtulmaya çalışan ülkeler, aşı yaptırmaya özel önem veriyor. Aşılamada dünyanın en önde giden ülkelerinden biri olan Almanya’da da sivil toplum kuruluşları aşılama kampanyasında önemli bir görev yapıyor. Bugüne kadar bu kapsamda birçok cami derneğimiz aşı kampanyası düzenleyerek örnek davranış sergiledi, sosyal sorumlulukta örnek oldu.

 

blank
Mörfelden-Walldorf Ditib Mimar Sinan Camii de izin öncesi aşı kampanyası düzenleyerek, isteyen vatandaşlarımıza önceden aşı randevusu vererek BioNTech aşısı vurdurdu.
Ditib Mörfelden-Walldorf Mimar Sinan Camii dernek başkanı İsmail Karabulut konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Corona hastalığından kurtulmak için aşının çok önemli bir faktör olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı aşı kampanyası düzenledik. Aşı yaptırmak isteyen vatandaşlarımıza aşı randevusu verdik. Aldığı randevuya saatinde gelen vatandaşlarımız aşısını oldu. Hastalığın bertaraf edilmesi için biz de elimizden gelen çabayı gösterdik. Mutluyuz, huzurluyuz” dedi.