“Dost Eli Aliağa” Projesine destek olanlar onure edildi.

Bremen GS Taraftarlar Derneği “Dost Eli Aliağa” yardım projesine yardım ve destek olanlara teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

blank

Gülsüm Tan Hasan Akdoğan BREMEN
Bremen Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Küşneci, tamamladıkları“ Dost Eli Aliağa “ yardım projesine destek olan iş insanları, STK ile basın mensuplarına Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu imzalı teşekkür plaketi ile GS formaları takdim ederek teşekkür etti.
Bremen’in Vegesack semtindeki Taşköz Restaurant’ta gerçekleşen onur programında konuşan Küşneci, iki yıl önce başlattıkları anılan yardım projesinı malum salgın nedeniyle ancak tamamlayarak TIR dolusu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevinci ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Geç oldu ama güç olmadı. Allah’a çok şükür bitirdik. Bunda o kadar çok insanın emeği ve katkısı varki. Bizleri tanıtan Türk basını ve yönetim kurulum olmak üzere hepisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 1997 tarihinde kurulan Bremen Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verirken, 2006 yılında başlattıkları“Dost Eli” yardım projesi çerçevesinde Türkiye’nin muhtelif şehirlerine yardım gönderdiklerini, 13. Yardım TIR’ınıda İzmir Aliağa’ya ulaştırdıklarıni belirterek, “Kenetlendikçe büyüyoruz. Kendi ülkemize, kendi insanımıza bir nebze yardım etmek için uğraşıyoruz. Yardımlarımız devam edecektir” diye konuştu.

 

blank

-Yardımların dağıtımında bulundum
12 ve 13. Dost Eli projesinde yardımların tesliminde tarafsız gazeteci olarak bulunduğunu belirten Hasan Akdoğan, Aliağa’da İlçe emniyet müdürlüğü, belediye başkanlığı ve Galatasaraylılar Derneği yetkilileri tarafından çok iyi karşılandıklarını ve yardımların dağıtıldığında duygulu anlara şahit olduğunu belirterek, “ Hoşuma giden, İlçe emniyet müdürlüğü, kaymakamlık, belediye, sosyal yardımlaşma vakfindan oluşturulan beş kişilik komisyona başvuran ihtiyaç sahiplerine yardımların verilmesiydi” diyerek, böyle bir organizasyona öncülük eden Hasan Küşneci’ye teşekkür etti.

14. Dost Eli İznik’e uzanacak
14. Dost Eli yardım Tırının bu yılın sonlarına doğru Bursa’nın İznik ilçesine gönderileceği duyurulduğu program, plaket ve GS forma takdimi ile birlikte kesilen GS pastası ardından hoş sohbetlerle devam etti.Bilindiği gibi, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Aliağa Galatasaraylılar Derneği ve Bremen Galatasaray Taraftarlar Derneği organizesiyle tıbbi alet ve gereçler, spor ve okul malzemeleri, kullanılmamış çocuk ve yetişkinler için giysilerle doldurulan Dost Eli 13. Yardım TIR’ı, geçtiğimiz mayıs ayında Bremen’den İzmir’in ilçesi Aliağa’ya gönderilmiş, bir hafta sonrada yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştı.

 

blank