Dost Eli’nin yardım TIR’ı Bursa İznik’e uğurlandı

blank

 

Gülsüm Tan.Hasan Akdoğan BREMEN

Almanya’nın Bremen kentinde faaliyet gösteren Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin 2006 yılından buyana Türkiye’de yardıma muhtaç aileler ve çocuklar için yardım kampanyaları düzenleyen projesi ‘Dost Eli’, bu kez Bursa’nın İznik ilçesine uzandı.
Dost Eli İznik 2022 projesi kapsamında Avrupa genelinden yardım sevenlerin katkılarıyla tıbbı malzemeler, tekerlikli sandalyeler, spor ve okul malzemeleriyle doldurulan yardım tırı, Turan Özbek’e ait olan Bremen Sebze Halindeki “İstanbul Food “önünde düzenlenen törenle yolcu edildi. Törende, Bremen Galatasaray Derneği Başkanı Hasan Küşneci ve yönetim kurulu üyeleri ile kampanyaya yardımda bulunan siyasetçi, işinsanı, dernek temsilcileri ve sponsorların yanısıra, T.C. Hannover Başkonsolosluğu muavin konsolos Ahmet Bekir Göksu, Türkiye’den gelen İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Belediye Meclis Üyeleri Halil Arslan ve Ramazan Sert ile birlikte yer aldı.

Yardımlar ihtiyacı olanlara dağıtılacak
Yardım kampanyasına destek olanlara teşekkür edildiği konuşmalarda belediye başkanı Kağan Mehmet Usta, „Bremenli kardeşlerimizin ilgi ve alakası bizi ziyadesiyle memnun etti. Büyük organize içinde çok ciddi emek isteyen güzel işler yapmışlar. Onlar dost ellerini bize uzattılar, Bizde o dost elini tutarak sorumluluk aldık. Tırı, Belediyemizin önünde karşılayarak yardımları önümüzdeki hafta içinde ihtiyacı olanlara ulaştırmaya başlayacağız. Herkesten Allah razı olsun“ diye konuştu.

Törene katılanlara GS şalı hediye eden Başkan Hasan Küşneci, „Derneğimizin Sosyal Sorumluluk Projesinde,” Help Dünya “ ile başlatmış olduğu “Dost Eli İznik 2022“ programının malum pandemi ve savaş sürecinde biraz zor olsada başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bizim14. yardım tırımız oldu.Törenimize katılan konuklarımıza ve yardım severlerimize çok teşekkür ediyorum“dedi.
Muavin konsolos Ahmet Bekir Göksu ise, Dost Eli’nin bu denli desteklenmesini güzel bir olay olarak niteleyerek, „Bizler içinde gurur vesilesi. İnşallah böyle faydalı işlerin devamını görürüz“ ifadesini kullandı.
Daha önce parakende, şimdide toptan satış yapılan iş yeri önünde ikinci TIR’ı yolcu eden ana sponsor Turan Özbek, yardım edebilmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, tüm emeği geçenlere teşekkür etti.