DOSTLUK MAÇI DOSTÇA BİTTİ

Duisburg’da ‘Spor kardeşliktir’ sloganı ile oynanan mücadelede Türkiye ve Almanya 8-8 berabere kaldı.

blank

 

Yılmaz Adıyaman
DUİSBURG-  Almanya’nın Duisburg şehrinde gerçekleştirilen ” Spor kardeşliktir ” adlı dostluk maçında Türkiye ve Almanya eski futbolcuları karşı karşıya geldi. Almanya ve Türkiye’nin 8-8 berabere kaldığı maç büyük ilgi gördü. Europa Orient Doğu Batı Dostluk Rallisi tarafından Duisburg şehrinde gerçekleştirilen dostluk maçını, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve UNESCO-Göbeklitepe 2019 kurumlarda büyük destek verdi. Etkinliğe, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren, Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, FSV Duisburg Başkanı Ayhan Coşkun, Europa Orient Rally Başkanı WIlfried Gehr ve çok sayıda Alman futbol kulübü yöneticisi de katıldı.

 

blank

Eski futbolculardan Şenol Güneş’e tam destek
Europa Orient Doğu Batı Dostluk Rallisi Türkiye Başkanı Nadir Serin, organizasyonun amacının Türkiye ve Almanya arasında kaynaşmayı sağlamak olduğunu ifade ederek, organizasyonun büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Başkan Serin ” Duisburg şehrinde ilk kez böyle bir etkinlik gerçekleşiyor. Türkiye ile Almanya’nın eski tanınmış futbolcuları ve spor adamları bir araya getirdik. Türk-Alman kaynaşması noktasında önemli bir katkı oldu. Etkinliği spor kardeşliktir sloganı ile yapıyoruz, amacımız bu kardeşliğe katkı sunmaktır ” dedi. Maç öncesi konuşan eski Türk futbolcular, A Milli Takım’ın yeni yapılanmasını desteklediklerini belirterek, Şenol Güneş’in başarılı olacağına inandıklarını söylediler. Eski futbolcular, Şenol Güneş ile Milli takımın iyi bir noktada olduğunu ve bununda Fransa’dan bir puan alarak, İzlanda karşısına çıkmak avantajlı olmasını dilediler.

 

blank

Düren: ” Türk futbolu adına önemli bir organizasyon ”
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren, TFF olarak Europa Orient Doğu Batı Dostluk Rallisi destekçisi olduklarını belirterek, bu tür etkinliklerin Türk futboluna da önemli katkısı olduğunu vurguladı. Düren, bu tür organizasyonlara sürekli destek olduğunu belirterek, bu tür etkinliklerin her iki ülkenin kaynaşması açısından önemli olduğunu belirtti. Düren, A Milli Takım’ın yeni bir yapılanma içerisinde olduğunu da ifade ederek, Şenol Güneş’in başarılı bir performans sergilediğini söyledi.

 

 

blank
Vural: ” Türkiye ilk kez bu kadar net ve temiz başladı ”
Teknik direktör Yılmaz Vural, organizasyonun iki ülke arasındaki dostluğun geliştirilmesi noktasında önemli olduğunu belirterek, sporun herkesi kaynaştırdığını söyledi.

Vural, ” Türkiye’de çeşitli takımlarda, Almanya’dan gelen çok sayıda Türk kökenli futbolcu yer alıyor. Eğer, Almanya’da bunlar futbol oynamayacaksa, onların Türkiye’ye gelmesini istiyoruz. Türkiye kapılarını herkese açtı. Şenol Güneş çok iyi başladı. Çok katılımcı başladı. Herkesle birlikte. Milli Takımın herkesin olduğu imajını yarattı. Başlarken de çok güzel başladı. Başlangıç çok önemli. İlk defa bu kadar net ve temiz başladık. Hazirandan sonra, Fransa ve Fillandiya maçlarımız var. Buradan kazasız belasız çıkılırsa, Avrupa Şampiyonasına katılma şansımız büyük ölçüde olur ” şeklinde konuştu.

 

 

blank
Gürel: ” Ülkemizin tanıtımı için çok önemli bir organizyon ”

Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, Bu yıl, Europa Orient Doğu Batı Dostluk Rallisi’nin 14’üncüsü gerçekleştirilen rallinin üçte birlik bölümü, Türkiye topraklarında gerçekleştirileceğini ifade ederek, bunun da ülkenin tanıtımı noktasında çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin teknik direktörlüğünü Yılmaz Vural’ın yaptığı karşılaşma bol gollü bitti. Almanya ve Türkiye 8- 8 berabere kalırken, eski futbolcular performansları ile göz doldurdu. Karşılaşmada, Hasan Kabze, Ahmet Dursun, Sinan Kaloğlu, Faruk Atalay ve eski milli bayan futbol takımı kaptanı Bilgin Defterli yer aldı.