DTGB kahvaltıda buluşturdu

Son dört yılda dünyanın başına gelen büyük felaketlere rağmen misyonunu yerine getirme gayreti ile önemli çalışmalar imza atan Rüsselsheim merkezli Almanya’nın öden gelen Türk sivil toplum kuruluşlarından DTGB, bir klasik haline gelen kahvaltı programı ile üyelerini bir araya getirdi. Rüsselsheim Select Otel’de düzenlenen kahvaltıda yüze yakın iş insanı bir araya gelerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular.

 

Hüsamettin Özkan

RÜSSELSHEIM – Rhein-Main bölgesinde faaliyet gösteren ve merkezi Rüsselsheim’da bulunan Türk Alman İşadamları Derneği (DTGB), iş dünyasındaki organizasyon ve faaliyetlerine erken başlayarak tatilden sonra ilk organizasyonunu yaparak üyelerini kahvaltıda buluşturdu. Rüsselsheim Select Otelde bir araya gelen DTGB üyeleri hasret gidererek tatilden sonraki yeni dönemde neler yapılabilir konularında bilgi alışverişinde bulundular.
Zengin kahvaltı çeşitleriyle yapılan keyifli kahvaltının ardından sunuculuğunu Teyfik Özcan’ın yaptığı programın açılış konuşmasını ev sahibi olarak DTGB başkanı ve Diamant Clean’ın sahibi Turgut Sezgin yaptı. Sezgin, “Pazar günü için erken sayılabilecek bu saatte programımıza katıldığınız için hepinize öncelikle çok teşekkür ediyorum. Uzun zaman sonra bir araya gelerek hasret giderme fırsatı bulduk. Salgın ile başlayan zor süreç, enerji, gıda ve savaş sebebi ile maalesef henüz daha bitmedi. Bu zor süreci birlik ve beraberlik ile birbirimize destek olarak inşaallah en kısa sürede ve en az hasarla atlatacağız” dedi.

 

 

THY’den DTGB üyelerine özel uygulama
Başkan Sezgin üyelerine güzel bir haber vererek, “Milli hava yolu şirketimiz Türk Hava Yolları, DTGB üyesi olan firmalarımıza jest yaparak iki önemli kolaylık sağladı. Birincisi tarifeden 10 kg. daha fazla yük taşıma imkanı sundu. İkincisi de satın alınan biletlerde uygulanan değişiklik ücretlerini DTGB üyelerinden almayacaklar. Ücretsiz uçuş değişikliği yapabilmek için yapılan değişikliklerin sezon içinde kalması gerekiyor. Sezon dışındaki değişiklikler için geçerli değildir.

 

Bu jestinden dolayı THY yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Kahvaltılı toplantıya katılan firmalardan ve üyelerden Hatice Meral (Avukat), Batuhan Yılmaz (Desba Trading), Melek Armutcı (Main Care GmbH), Mustafa Enes Kılınç (Armodillo GmbH), Nejla Kara (Kara Automobile GmbH, Mehmet Çelikkıran (Eneska Projektbau GmbH), Jan Boese (Medifit Rüsselsheim), Dr. med. Mahmut Ay (Aycare GmbH), Hakan Tunalı (Tunalı Consulting), Suna Kaya (Suna Kaya Beauty), ve Pınar Yaren (AMC) yaptıkları iş ve sundukları hizmet hakkında davetlilere bilgiler sundu.

 

 

Sunumların ardından DTGB Başkan Yardımcısı Talip Şahin, “Üyelerimiz için yapılan bilgilendirme toplantılarımız devam edecek. DTGB üyesi olmanın avantajını ve farkını ilerleyen günlerde daha fazla hissedeceksiniz. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi. Programın son konuşmasını ise IHK Darmstadt Meclis Üyesi Mehmet Kocagöl yaparak, “Ocak 2024’de yapılacak IHK Meclis Seçimlerine mutlak katılın. Sizi iyi temsil edecek adaylara mutlaka oy verin” bilgilendirmesinde bulundu. Kocagöl’ün konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.