DTGB’den Avantaj Kart Müjdesi

Rhein-Main Türk Alman İşadamları Birliği (DTGB) üyelerine yönelik yeni bir hizmete daha imza attı. Üyeler arasındaki ticari işbirliğini arttırmak ve daha ekonomik hale getirmek için oluşturulan Avantajlı “Üyelik Kartı” yapılan toplantıyla tanıtıldı.

 

HÜSAMETTİN ÖZKAN

RÜSSELSHEIM – Rhein-Main Türk Alman İşadamları Birliği (DTGB) üyelerine yönelik yeni bir hizmete daha imza attı. Üyeler arasındaki ticari işbirliğini arttırmak ve daha ekonomik hale getirmek için oluşturulan Avantajlı “Üyelik Kartı” yapılan toplantıyla tanıtıldı. Avantaj karta destek veren şirketler Rhein-Main Türk Alman İşadamları Birliği (DTGB) üyelerine indirimli alışveriş imkanları sunacak ve DTGB üyeleri bu sayede daha ekonomik şartlarda alış veriş yapma imkanına kavuşmuş olacaklar. Almanya genelinde önde gelen firmaların ve kuruluşların desteklediği üyelik kartına her geçen gün yeni şirketlerin ilave olacağı belirtildi. Toplantıda  Rhein-Main Türk Alman İşadamları Birliğine üye olanlara üyelik beratları verildi.

Sezgin,  “Saldırıların önüne geçin”

Almanya’da Türk kökenli kurum ve kuruluşlara dönük yapılan saldıralar konusunda tepkilerini dile getiren Rhein-Main Türk Alman Ticaret Birliği (DTGB) Başkanı Turgut Sezgin yeni kurulan hükümete çağrıda bulunarak saldırıların bir an önce durdurulmasını istedi. Rhein-Main Türk Alman İşadamları Birliği (DTGB)’nin üyeleri için geliştirdiği  avantajlı “Üyelik Kartı”nın anlatımı,  yeni üyelerin tanıtımı ve Avantaj kartına destek verin işletmelerin yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkanı Sezgin, “Almanya’da yaşanana siyasi ekonomik ve bürokratik gelişmeler hangi ırk ve dinden olursa olsun, bütün işverenleri yakında ilgilendirmektedir.  son zamanlarda yaşadığımız çirkin saldırıları şiddetle konuyor, yeni kurulan hükümetten acilen bu saldırıların bin an önce önüne geçilmesini önemli istiyoruz. İbadethanelere ve Türk sivil toplum kuruluşlarına ve yabancı işyerlerine saldırılar devam etmektedir. Son aylarda camilere dönük yapılan saldırının sayısı 24 buldu. Bir an önce saldırıların durdurulmasını istiyoruz” dedi.    konuşmasında Federal hükümette beklentilerini sıralayan Rhein-Main Türk Alman Ticaret Birliği (DTGB) Başkanı Turgut Sezgin, Almanya’daki Türk çocuklarının Türkçe ve Türk kültür derslerinin devamını sağlaması, işverenler arasında herhangi bir ayırıma gitmemesi ve Türkiye ile olan gerginliğini giderilerek dostlukların geliştirilmesini istedi.