DUALARLA UĞURLANDILAR

MİLLİ BOKSÖRLER DUALARLA UĞURLANDI
Kâmil Yılmaz

LUDWİGSHAFEN – 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Rio’da organize edilecek olan yaz olimpiyatlarına hazırlanan Türkiye Boks Milli Takımı, Almanya kampını tamamladı. 15 gün boyunca kamp için geldikleri Almanya’da çalışmalarını sürdüren milli boksörlerimiz son olarak Rheinland-Pfalz Türk İşverenler Derneği TDU-Pfalz’ı ziyaret ettiler. Avrupa Türk Spor Kulüpler Birliği (UTSCE) tarafından Almanya’ya davet edilen boksörlerimiz kamp çalışmaları yanında ikili turnuvalarda maç yapma fırsatı da buldular. Kampın son gününde TDU-Pfalz Başkanı Ender Önder’e yapılan ziyarette derneğin sekreteri Sertaç Bilgin de hazır bulundu.

KAMP MORAL OLDU

TDU-Pfalz’ın Ludwigshafen’deki ofisinde gerçekleşen görüşmeye Avrupa Türk Spor Kulüpler Birliği (UTSCE) Başkanı Yılmaz İlkay Arın ve beraberinde 5 milli boksörümüz iştirak etti. Avrupa Türk Spor Kulüpler Birliği Başkanı Yılmaz İlkay Arın, milli takım kafilesiyle yakından ilgilendiklerini belirterek, Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yapılacak olan yaz olimpiyatları sınavı öncesi Almanya kampının milli boksörlerimize büyük moral olduğunu söyledi. TDU-Pfalz Başkanı Ender Önder ise, milli boksörlerimize sponsor olduklarına dikkat çekerek, başarılar ile her zaman gurur duyduğumuz Türkiye Milli Boks Takımına olimpiyatlarda başarı dileklerini iletti. Milli boksörlerimizin baş antrenörü Enver Yılmaz, POST Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kampı değerlendirdi. Baş antrenör Yılmaz, 2016 Rio Olimpiyatlarına 5 boksörümüz için vize aldıklarını belirterek, 15 günlük kamp için Almanya’ya geldiklerini söyledi. 5 milli boksörün olimpiyatlara katılmak için vize aldığını da kaydeden Milli antrenör, “Allah nasip ederse, 3 Temmuz’da Kastamonu’da Azerbaycan Milli Takımı ile ikili hazırlık kampına gireceğiz. Buradaki kampımız gayet iyi geçti. Misafirperverdiler. Yılmaz İlkay Arın Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HEDEF ALTIN MADALYA

2016 olimpiyatlarında hedeflerinin büyük olduğunu da dile getiren Milli antrenör Enver Yılmaz, “Daha önceki ekiplerimiz nasıl final oynatmışlarsa, biz de final oynatıp altın madalya getirmek amacımız. Milli boksörlerimiz mutlaka madalyaya vuracaklar. Onların hedefleri de büyük, bizim hedefimiz de büyük. Türkiye’de ilkleri yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Olimpiyatlara katılacak olan sayının şu anda 5 boksör olduğunu da hatırlatan tecrübeli milli antrenörümüz, 4 boksörün daha 3 ile 8 Temmuz arasındaki müsabakalar sonunda olimpiyat vizesi alma ihtimali olduğundan dolayı olimpiyatlara katılacak milli boksör sayısının 7 veya 8 olabileceğini sözlerine ekledi.

DUALARLA UĞURLANDILAR

TDU-Pfalz İşverenler Derneği ziyareti sonrası Ludwigshafen İslam Birliği DİTİB Mevlana Camii din görevlisi Osman Dikeç tarafından yapılan dua ile uğurlanan Türkiye Milli Boks Takımı, milletimizin dualarıyla inşallah başarılı sonuçlar ile olimpiyatlardan dönmeyi arz ettiklerini dile getirdiler.