Duisburg’tan Bir “SADIK” Geldi Geçti

Murat Pehlivan /Duisburg

Almanya’da finans sektöründe başarılı çalışmaları ile Türk Toplumunun gönlünde taht kuran son olarak Postbank’ ta çalışan, korona nedeni ile vefat eden Sadık Sabuncu, eşi çocukları ve tüm sevenlerinin duaları ve göz yaşları ile Duisburg’ta toprağa verildi.  Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan Sadık Sabuncu’nun  eşi Berna Sabuncu’ yu arayıp baş sağlığı dileyip üzüntülerini dile getirdi.

 

blank

Yaklaşık bir aydır korona ile mücadele eden, 10 Eylül’ de ise eşi Berna Sabuncu’ nun Sadık Sabuncu’ nun sosyal medya hesabından ” saygıdeğer abilerim, kardeşlerim…Sadık şu an koronadan dolayı hastanede. Yapılan tedavi sonuçları iyiye gitmedigi için Intensivde ve Künstliche Komaya alındı. Hepinizden dualarınızı bekliyoruz” paylaşımı ile sevenleri haberdar olmuş ve Afrika dahil kurbanlar kesilerek sevenleri duacı olmuştu. 22.09.2021 Çarşamba günü gece yaşamını yitiren Tekirdağlı Sadık Sabuncu, eşinin ve çocuklarının sık sık ziyaret edebilme adına isteği üzerine Duisburg- Neumühl’ de bulununan Müslüman Mezarlığın ‘ da ailesi, dostları ve sevenlerinin duaları ile toprağa verildi. Korona önlemleri dahilinde son yolculuğunda iş, siyaset dünyasından binin üzerinde sevenin yalnız bırakmadığı 1974 doğumlu 47 yaşındaki Sadık Sabuncu geride gözü yaşlı bir eş ve iki erkek bir de kız çocuğu bıraktı.

 

blank

Defin ve cenaze namazı öncesi bir konuşma yapan IGMG Düsseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç Sadık Sabuncu’ nun dünya hayatındaki yaptığı hayırlardan, vatanına, milletine ve dinine bağlılığından bahsetti ve “şu Duisburg’tan bir Sadık geldi geçti” dedi.

Cenaze namazını Duisburg Yıldırım Beyazıt Cami Din Görevlisi Hakkı Yaşa kıldırdıktan sonra merhum Sabuncu toprağa verilirken eşi fenalık geçirdi. Mümin dostlarının yanı sıra Alman dostları da göz yaşlarına hakim olamadı.

İzin sezonunda Türkiye’de olan gezdiği her köşeyi büyük bir memleket sevgisi ile sevenleri ile sosyal medyadan paylaşan Sabuncu, Burdur ilinden yaptığı bir paylaşımda ” Bu Cennet Vatanın her köşesi güzel! Mavi Vatan , Yeşil Vatan yok yeryüzünde böylesi bir Anavatan. Gözü olanların gözü çıksın.  Rabbim bizi vatansız bırakma Allah’ım , Amin.. diye paylaşıp, geri dönüş yolunda ise ” maalesef sayılı günler çabuk geçermiş. Artık geri dönme vakti ‘sözleri ile dile getirmişti.

 

blank