Dünya Samsun’un sağlıklı yorgan ve yastıklarını sevdi

Heimtextil fuarında Karadeniz’i Samsun’dan katılan Seral Ev Tekstili firması temsil etti. Yönetim Kurulu başkanı Kadir Erol Beytekin, “Dedemin mütevazi bir şekilde başladığı yorgancılık faaliyetlerini bugün dördüncü nesil olarak başta Avrupa ülkeleri ve Amerika olmak üzere 35 ülkeye ihracaat yaparak devam ettiriyoruz. Kendi markamız yanısıra dünyanın tanınmış pek çok tanınmış markasına lisanslı pek çok ürün üretiyoruz” dedi.

 

 

 

FRANKFURT – (İHA) Ev tekstili konusunda dünyanın en büyük fuarı olan Frankfurt Heimtextil fuarında Karadeniz’i Samsunlu Seral şirketi temsil etti. Dünyanın 120 ülkesinden 2 bin 400 firmanın katıldığı fuara Türkiye 313 şirketiyle en çok firma ile katılan üçüncü ülke oldu. ‘Sağlıklı uyku’ konusunda ürünlerin de sergilendiği Heimtextil fuarında yüzlerce çeşit ürünüyle yer alan Samsunlu Seral şirketi, kendi markası dışında dünyanın önde gelen yorgan, yastık ve nevresim satışı yapan markalara pamuk, bambu, kaz, deve tüyü, kaşmir, kapok, visco ve geri dönüşüm malzemelerinden oluşan lisanslı ürünler üretiyor. Seral, Samsun’dan Avrupa ve ABD ağırlıklı olmak üzere 35 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ve Rhein-Main Bölgesi Türk-Alman İş adamları Birliği (DTGB) Başkanı Turgut Sezgin, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkan Yardımcısı ve Seral Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Erol Beytekin’i fuardaki standında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı ve başarı dilediler. Kadir Erol Beytekin, fuarda müşterileriyle bir araya geldiklerini ve yeni ürünlerini sergileyerek olumlu iş bağlantıları yaptıklarını belirterek, “Pandemiyle birlikte insanlar daha sağlıklı ürünleri tercih etmeye başladı. ‘Sağlıklı uyku’ konusunda medikal yastık yorgan ve nevresimlerimizle daha fazla tercih edilmeye başladık. Böylelikle salgın döneminde önemli bir büyüme kaydettik. Mütevazi bir şekilde dedemin başlattığı yorgancılık serüvenimiz şimdi dördüncü nesil olarak 35 ülkeye ihracat yaparak ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine katkı vermeye gayret ediyoruz. Ayrıca Karadeniz’i fuarda temsil etmekten dolayı da mutluyuz” açılamasında bulundu. Her sene ocak ayının ikinci haftasında sektör temsilcilerini bir araya getiren Heimtextil fuarında yorgandan yastığa, havludan halıya, duvar kağıdından perdeye, döşemelik kumaştan banyo eşyalarına pek çok yeni ürün sergilenirken ve sezon trendleri global bazda müşterilerin beğenisine sunuldu. Fuar boyunca sektörel bazda çok sayıda konferans ve seminer düzenlenerek sektörel gelişmeler ve geliştirilen teknolojiler anlatıldı.