Dünyaca ünlü oyun şirketinin CEO’su zehirlenerek öldürüldü

Çin’in oyun firması Yoozoo’nun (Oyun Milleti) üst yöneticisi (CEO) Lin Çi’nin, şirketindeki bir çalışan tarafından zehirlenerek öldürüldüğü bildirildi.

Çin’in oyun firması Yoozoo’nun (Oyun Milleti) üst yöneticisi (CEO) Lin Çi, şirketindeki bir çalışan tarafından zehirlenerek öldürüldü.

39 yaşındaki Lin Çi, Şanghay kentinde 16 Aralık’ta aracıyla işten eve dönerken aniden rahatsızlandı ve hastaneye gitti. Hemen tedaviye alındı. Yoğun bakıma kaldırıldı. Önceki gün de öldü.

Hastanenin, polise, Lin’in zehirlendiği yönünde bilgi vermesi sonrası soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda, Lin’in zehirlendiğini ve şüphelinin, şirket personellerinden Şü soyadlı biri olduğunu açıkladı.

Lin’in, söz konusu çalışanıyla sorun yaşadığı, işten çıkmaya zorlamak için maaşını düşürdüğü ve Şü’nün bu sebeple yöneticisini zehirlediği iddia ediliyor.

Çin’in en zenginlerini duyuran “Hurun China Rich List”e göre Lin “Dijital ekonomi liderleri” listesinde yer almış, 1 milyar doları aşkın şahsi servetiyle son yıllarda ülkenin dolar milyarderleri arasına girmişti.

Mobil platformlarda ürettiği oyunlarla bilinen Yoozoo “Game of Thrones” temalı strateji oyunuyla dikkati çekmişti.

Kaynak: AA