Dünyadaki Fenerbahçeliler Hamburg’da buluştu

 

 

Erdal Altuntaş
HAMBURG – Fenerbahçe (FB) Spor Kulübü Yurt Dışı Dernekler Toplantısı ve Vakti Fener Lansman Gecesini Hamburg’da yaptı. Aynı zamanda Hamburg Fenerbahçeliler Dereği’nin (HHFB) kuruluşunun 20. yılını kutlayan yetkililer, sadece 1907 adet yapılan „Vakti Fener“ tablolarını da 5 bin Euro’dan satışa çıkardılar.

 

Almanya başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkerlerindeki 26 Fenerbahçe Derneğinden 23 derneğin başkan ve temsilcilerinin de katıldığı gecede, 36 tablo satılarak kulübe 180 bin Euro gelir sağlandı. Armada Festsaal’de yapılan „Vakti Fener“ Lansman gecesine Hamburg Başkonsolos Vekili Osman Taş, 23 FB derneğinden 100’e yakın dernek temsilcisi ile 250 Fenerbahçe taraftarı katıldı. Programdan önce Yurt Dışı Dernekler Toplantısı FB Başkanı Ali Koç ile Yönetim Kurulu Üyeleri Simla Türker Bayazıt, Selahattin Baki ve Ruşen Çetin başkanlığında basına kapalı olarak yapıldı.

 

5 BİN EURO’DAN 36 TABLO SATILDI
Ercüment Şansal’ın sunumunu yaptığı gecede, Başkan Ali Koç salona Fenerbahçe marşlarıyla coşkulu bir şekilde Hamburg Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Çömlek ile birlikte giriş yaptı. İlk konuşmayı HHFB Başkanı Mustafa Çömlek yaparak „Hamburg derneği olarak bu sene 20. yılımızı kutluyoruz ama bu gece Vakti Fener Lansmanı için toplandık. Dünyadaki tüm Fenerbahçe derneklerinin katılımıyla bu geceyi Hamburg’da yapmak bizim için büyük bir gururudur.

 

 

Türkiye’nin en büyük sivil toplumu örgütü olan FB’nin en önemli projelerinden biri olan Vakti Fener’i Hamburg’da yapılmasını sağlayan başkanımıza teşekkür ediyoruz. İyi ve kötü günde takımımızı yalnız bırakmadan kulübümüze destek vermeye her zaman devam edeceğiz“ dedi. Daha sonra 5 bin Euro’dan satılan Vakti Fener tablosunu alanlar tek tek sahneye çağrılarak Başkan Ali Koç tarafından sertifikalarını aldılar. Ayrıca yeni kongre üyesi olarak kabul edilen kişilere de rozetlerini bizzat Ali Koç taktı.

 

 

Gecenin finalinde yaklaşık 20 dk. konuşma yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, „Bize göstermiş olduğunuzu ilgi, alaka, sevgi ve hoş misafirliğiniz için Hamburg ekibine teşekkür ediyorum“ diyerek konuşmasına başladı. 7 ülkeden 23 Fenerbahçe derneğinden 100’e yakın dernek temsilcisinin bu geceye katıldığını belirten Koç, „Dernek deyip geçmeyin.

 

 

Yurtiçi ve dışında 150 civarında derneğimiz var. Derneklerimizin başarısı kongre üyeleriyle, projelerimize destekleriyle ve kulübe katkılarıyla öne çıkar. Hamburg derneğimiz de bunlardan biridir ve açık ara önde giden derneklerimizdendir.

 

 

Hamburg FB Derneği 50 kongre üyesi, kulübe kattığı destekler, Hatay ağaçlandırma projesi, Batman çocuklarına yardım projesi gibi yaptığınız faaliyetlerle onur duyuyoruz. Birinci beklentimiz FB adının iyi bir şekilde temsil edilmesi, ikincisi kongre üyelerimizi arttırmak, üçüncüsü ise kulübümüzün projelerine destek olmaktır“ dedi.

 

 

Ligde kötü gidişe de kısaca değinen Koç „En iyi transferleri yaptık, kadroyu kurduk ama sonuçlar istediğimiz gibi olmadı maalesef. Ama lig daha bitmedi ve şansımız devam ediyor“ dedi.
Gecenin ana sponsorluğunu yapan İş İnsanı Galatasaraylı Gürol Gür ve Beşiktaşlı Hulusi Işıtan’a ise Başkan Ali Koç tarafından birer plaket verilerek desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

 

 

Gece HHFB dernek yöneticileri’nin Ali Koç ile toplu resim çektirmesiyle devam etti. Başkan Koç, taraftardan gelen resim çektirme ve imza alma tekliflerini hiç geri çevirmezken, çocuklara da özel ilgi gösterdi. Saat 23:00’de bitmesi gereken program yoğun ilgiden dolayı 00:30’a kadar sürdü ve Ali Koç’un salondan ayrılmasıyla sona erdi.