DURMAK YOK YOLA DEVAM

blank

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Bremen Teşkilatının düzenlediği iftar yemeğinde AK Parti Istanbul Milletvekili Adayı Zafer Sırakaya ve UID ( UETD ) Genel Başkanı Bülent Bilgi’nin yanısıra işadamları ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda  başkan ve temsilciler yer aldı.

 

Gülsüm Tan Hasan Akdoğan BREMEN

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Bremen teşkilatı düzenlediği geleneksel iftar programına ilgi büyük oldu. Deniz Saray Event Center’de Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan programda AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Istanbul Milletvekili Adayı Zafer Sirakaya ve UID (UETD) Genel Baskanı Bülent Bilgi’nin yanısıra işadamları ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda başkan ve temsilciler yer aldı. Yapılan konuşmalarda Ramazan ayının anlam ve önemi dile getirilirken, yurt dışında başlayarak 19 Haziran’a kadar  devam edecek olan   24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde halkın sandığa gitmesi çağrısında bulunuldu. Bölge Kadın Kolları Başkanı Ayse Ertekin’in sunduğu programın açılış konuşmasını yaparak konuklarını selamlayan UID  Bremen Bölge Başkanı Burak Çaylı, teşkilatın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Toplumların gelişmesinde STK’ların önemine dikkat çekti
İftarda konuşan AK Parti Istanbul Milletvekili Adayı Zafer Sırakaya, 60’lı yıllarda çalışmak için Avrupa’ya gelen Türkler’in nasıl büyük bir  aşama kaydettiğini anlatırken, “3. ve 4. neslimiz, sosyal alanın her alanında var olan Avrupalı Türk toplumu haline gelmiştir. Elbette ki geldiğimiz nokta yeterli değil. Önümüzdeki süreçte bu noktaları daha ileriye taşımak için başta Uluslararası Demokratlar Birliği olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarımıza önemli görevler düşmektedir” dedi. Türkiye’deki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine değinen Sırakaya, sivil toplum demek, “Cumhur ve Cumhur ittifakı  demektir” diyerek, UID mensuplarının tercihlerini bu ittifak için kullanacaklarına inandığını söyledi.

blank

 

Demokratik hakkınızı kullanın
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 20 Mayıs’ta Bosna Hersek’te yapılan ve UETD’nin ad ı UID olarak değiştirildiği 6. Olağan Genel Kurul’da genel başkan seçilen Bülent Bilgi, birliğin yeni vizyonu ve geleceği hakkında bilgi verirken,” Böylece gönül coğrafyamızdan gelen talepleri de yerine getireceğiz” dedi.  Vatandaşlarımıza sandıklara giderek  demokratik haklarını kullanmaları çağrısında bulunan Bilgi, “Dolayısıyla Anadolu feraseti içinde atmamız gereken oyu ve adımı atmamız gerekiyor.  Benim gönlümden geçen ve sizlerin de gönlünden geçtiği gibi, iki oyumuzun biri Ak Parti, diğerini de liderimiz Cumhurbaşkanı adayı  Recep Tayyip Erdoğan’adır” diye konuştu. Türk rap sanatçısı  Geeflow’un sahne aldığı yaklaşık 1100 kişinin katıldığı programda,   sanatçı Hüseyin Kaya ve ekibinden ilahiler dinlendi. Kaya’nın güzel sesiyle okuduğu akşam ezanı ile açılan iftar programı karşılıklı sohbetlerle devam etti.