DURMAZ’DAN BAŞKANSOLOSA ZİYARET

Mümin Şen
KARLSRUHE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Baden-Württemberg CHP Eyalet Birliği Başkanı Kazım Kaya ve eyalet yönetim kurulu üyeleri ile, Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’u ziyaret etti. Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ziyaret öncesi BW-News’e yaptığı özel açıklamada şunları söyledi, ” Almanya’da değerli hemşehrilerimizi, işadamlarımızı bu vesileyle ziyaret ediyoruz. Amacımız ülkemizin içinde bulunduğu zor ortamları paylaşmak birlikte yaşama kültürü noktasında ki zaafiyetleri ülkemizdeki olumsuzlukları bunları insanların haketmediğini paylaşarak zor günler geçiren ülkemizin bir an önce ecdadımızın bize bıraktığı laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ettiği noktaya taşıma adına çalışma yapıyoruz. Ayrıca, son zamanlarda bildiğiniz tarihten gelen Türk-Alman dostluğuna gölge düşüren bir anlayışı, biz bu noktada burada hemşehrilerimizin demokratik haklarını kullanarak tüm Alman birimlerini, parlamentosunu, komşularını ciddi bir şekilde birer Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak uyarmaları doğru bilgilendirme noktasında temaslarda bulunuyoruz. ” dedi.
Kadim Durmaz ve BW CHP teşkilatı Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol ile görüşme yaptı. Görüşmede, vatandaşların karşılaştığı genel sorunlar ve çözümlerinin ele alındığı bildirildi.
Kadim Durmaz Mannheim DİTİB Camii’nde vatandaşlar ile de biraraya geldi. Burada vatandaşlar ile sohbet eden Kadim Durmaz, başkan Bilal Dönmez’den camii ve dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.