EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ PROJESİ

Kâmil Yılmaz
WİESLOCH – Baktat Eğitim Köprüsü Derneği, “Eğitim Gönüllüleri ” adı alında başlattığı proje ile muhtaç durumdaki öğrencilere burs imkânı veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Wiesloch Cem Evi Yönetim Kurulunun düzenlemiş olduğu bir toplantıda proje, Baktat Eğitim Köprüsü Derneği Başkanı Mustafa Baklan tarafından üyelere anlatılarak  „Gönüllü“ olmaya teşvik edildi. Cem Evi Yönetim Kurulu tarafından organize edilen “Gönüllüler toplantısı” büyük ilgi gördü. Katlımın yoğun olduğu toplantıda yönetim kurulunun azimli çalışmaları sonucu tam 10 öğrenciye burs verme imkânı sağlandı. Derneğin konuyla ilgili olarak yayınladığı basın bildirisinde, şu tespitlere yer verildi: “Türkiye’de son yıllarda eğitim alanında şartların iyileşmesine rağmen birçok çocuk hala hak ettiği eğitimi almakta zorluklarla karşılaşmaktadır. En başta kişisel talihsizlikler gelmektedir. Örneğin ebeveynlerden birinin kaybı maddi problemlere ve dolayısıyla çocukların eğitimlerini sürdürmelerinde çaresiz kalmalarına yol açabiliyor.

Bizler de desteğe ihtiyacı olan bu çocuklarımızı kaderleriyle baş başa bırakmayıp, elimizden geldiğince „Eğitim Gönüllüsü“ bulmaya çaba gösteriyoruz. Bulduğumuz Gönüllüler sayesinde söz konusu birçok öğrenciye gelecek umudu olmaya çalışıyoruz. Derneğimiz ismi gibi görev olarak da bu projemizle „Köprü* olmaya çalışıyor. Zira günde 1,67€ ile bir İlkokul öğrencisine, yine günlük 2,50€ Lise öğrencisine ve günlük 3,33€ ile Üniversite öğrencisine öğrenimlerini tamamlamalarında yardımcı olabiliriz”.