Eğitim sezonunu dualarla açtılar

 

HAMBURG Merkez Cami tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan „Aile şenliği ve eğitim açılış programı“ etkinliğine yağmurlu havaya rağmen katılım yoğun oldu. Gymnasium Klosterschule’de yapılan şenliğin sunumunu Merkez Cami İmamı Ercan Yüksekkaya yaptı. Açılış konuşmasını yapan Eğitim Başkanı Mehmet Demir, çocuklarımıza dini temel eğitimi verdiklerini belirterek „çocuklarımıza ilk önce Allah korkusunu, helal ve haramı öğretiyoruz.

 

 

 

Temeli sağlamn olan öğrenci üniversiteye de gitse hiç korkmayın. Kalbinde Allah sevigisi ve korkusu olan öğrenci her yerde başarılı olur“ dedi. Merkez Cami Başkanı Mehmet Karakaş ise yaptığı konuşmada bir eğitim dönemini daha aile şenliği içinde açmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek „İnşallah bu sene bol eğitimli ve bereketli bir eğitim sezonu yaşarız.

 

Yavrularımıza ilahi kelimetullahı öğretme görevini bu yıl da üzerimize aldık ama ilk eğitim evde ailelerden başlar. Eğitim uzun soluklu bir çalışmadır. Ailelere de büyük görev düşüyor. Her hafta sonu çocuklarınızı camiye getirmeyi ihmal etmeyin“ dedi.

 

Erkan Ak eşliğindeki Neva Ezgi ekibinin ilahilerle sahne aldığı şenlikte, hazırlık ve ana sınıfının kız ve erkek öğrencilerinin sınıf dağılımları yapıldı. Daha sonra yeni eğitim yılı Ercan Yüksekkaya’nın yaptırdığı dua ile açıldı.

 

 

Şenliğe Kuzey Almanya İslam Toplumu Başkanı Mehmet Karaoğlu, Bremen Bölge Başkanı Ekrem Kömürcü ile çeşitli bölümlerin başkan ve temsilcileri katıldı. Etkinlikte kitap tanıtım standları, çocuk oyun alanları, Kemankeş Ok Atışı, polis arabası, yemek standı, eğitim seminlerleri ve palyaço gibi zengin bir program sunuldu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın