Eğitim için buluştular

SUNTAT EĞİTİM KÖPRÜSÜ VE MANNHEİM CEM EVİ’nden örnek bir etkinlik

 

 

Kâmil Yılmaz
MANNHEİM –  Suntat Şirketler Grubu tarafından 2005 yılında kurulan SUNTAT Eğitim Köprüsü Derneği ve Mannheim Cem Evi tarafından Türkiye’de yardıma muhtaç öğrenciler yararına ‘Eğitim için el ele’ adı altında gece düzenledi.

 

 

Mannheim Rüya Düğün Salonunda gerçekleştirilen gecede sahne alan sanatçılar, etkinliğe destek verenlere unutulmaz bir program sundular. Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklamada bulunan Suntat Eğitim Köprüsü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan, bugüne kadar Türkiye’deki okullara 750’den fazla bilgisayar bağışı yaptıklarına dikkat çekti.

 

Bugüne kadar 100 öğrenciye düzenli olarak burs imkanı sunduklarını da aktaran Baklan, bu sayede imkânı olmayan çocukların eğitimine katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.  Yardımları yaparken hiçbir bölge ve kesimden ayrım yapmadıklarını da kaydeden Baklan, Milli Eğitim Müdürlüklerine giderek hangi kasabının ve köyün ihtiyacı varsa onlara yardım götürdüklerine dikkat çekti. Mustafa Baklan, “Anadolu’da biz de yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldik. Geldiğimiz yeri unutmamak için paylaşmayı, yardımlaşmayı bilmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın