Emniyet teröristin kimliğini açıkladı:

blank

Emniyet teröristin kimliğini açıkladı: Suriye uyruklu Ahlam Albashır

Emniyet’ten Taksim’deki bombalı terör saldırısı ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada, teröristin kimliği belli oldu. Suriye uyruklu Ahlam Albashır olduğu tespit edilen kadın terörist, emniyet sorgusunda talimatı Kobani’den aldığını itiraf etti. PKK/PYD/YPG terör örgütünce istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin’den Türkiye’ye kaçak yollarla girdiğini söyledi.

Son dakika: Emniyet teröristin kimliğini açıkladı: Suriye uyruklu Ahlam Albashır

İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili geniş çaplı inceleme başlatan polis ekipleri, teröristi yakalamak için operasyon düzenledi.İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, patlamanın hemen ardından başlatılan çalışmalar sırasında, güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüler üzerinden şüphelinin eşkalini tespit etti. 1200 kamera görüntüsünü inceleyen emniyet güçleri, 21 adrese operasyon yaparak 46 şüpheliyi gözaltına aldı.

ÖZEL İSTİHBARAT ELEMANI OLARAK YETİŞTİRİLMİŞ

Yapılan operasyonda, şüpheli şahısların sorgulamalarında bombayı koyan şahsın Küçükçekmece ilçesinde bir adrese gittiği tespit edildi.

Belirlenen adrese yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır isimli terörist yakalandı. PKK’nın özel istihbarat elemanı olarak yetiştirilmiş

Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG Terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlip üzerinden ülkeye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söyledi.

blank
Bombalı saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır

TERÖRİST İTİRAF ETTİ

Terörist sorgusunda PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden eylem yapmak için kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaptığını itiraf etti.

Terörist ayrıca PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden İstanbul’da eylem talimatı alarak pazar günkü saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok yönlü olarak devam etmektedir.