Erdoğan’dan AB üyeliği açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, “Karşılaştığımız onca haksızlığa rağmen, yarım asırdır ısrarla ve sabırla sürdürdüğümüz bu mücadelemizin artık neticelenmesini istiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya’da düzenlenen “Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İş Birliği Süreci Zirvesi”ne katıldı.

TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİ
Türkiye’nin AB üyeliği ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Türkiye’nin tam üye olarak yer almadığı bir AB’nin çekim ve güç merkezi olma hedefine ulaşması mümkün değildir.” dedi.

Tam üyelik mücadelesinin neticelenmesini istediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karşılaştığımız onca haksızlığa rağmen, yarım asırdır ısrarla ve sabırla sürdürdüğümüz bu mücadelemizin artık neticelenmesini istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB’nin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını, olumlu gündem çerçevesinde katılım sürecini ilerletmesini beklediklerini aktardı.

DÜZENSİZ GÖÇ VE IRKÇILIK
Güneydoğu Avrupa ülkeleri olarak, düzensiz göç akımlarında olan biteni tribünden seyretme lükslerinin olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel ölçekte artan ırkçılık, İslam düşmanlığı ve göçmen karşıtlığı giderek bir milli güvenlik sorununa dönüşüyor.” değerlendirmesinde bulundu.