Erol Ayar başkanlığa veda etti

blank

Murat Pehlivan
DUİSBURG-  Almanya’nın Niederrhein Bölgesi’nde A Takımı Oberliga’da, gençleri ise Niederrhein Liglerinde çeşitli kategorilerde başarıdan başarıya koşan FSV Duisburg Kulübü Başkanı Erol Ayar üç yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini 23.11.2018’de gerçekleşecek genel kurulda bırakacağını açıkladı. Ayar “Verdiğim emekler helal olsun “diyerek yeni yönetime başarı diledi.

TAZE KAN İYİ GELEBİLİR
Ayar gazetemize yaptığı özel açıklama ile başkanlık döneminde gerek A takımı gerekse gençlerde birçok önemli başarılara imza attıklarını ifade edip, “bu süreçte ailemi ve işlerimi çok fazla ihmal ettim. A takımını Oberliga’ya çıkarmamıza rağmen iyi bir sezon geçirmiyoruz. Belki kan değişikliği iyi gelir düşüncesi de hasıl olunca yeni dönemde olmama kararı aldım “dedi.

blank

ÜÇ YILDA SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, GÜZEL ŞEYLER BAŞARDIK
Gazetemiz adına başkanlık döneminizdeki üç yılı değerlendirir misiniz? Kendinizi başarılı buluyor musunuz? Şeklindeki sorularımızı cevap veren Erol Ayar”Üç yıllık başkanlık dönemimde, geldiğimde kamuoyuna ve kulüp üyelerine bir söz verdim. Bu takımı Oberliga’ya çıkarıp tarih yazacağız diye. Allah’a şükürler olsun bunu gerçekleştirdik. Aynı zamanda Niederrhein Kupası’nda yine kulüp tarihinde olmayan bir başarıya imza atıp yarı finale çıktık. Finalde kupaya uzanan güçlü Regionallliga temsilcisi Rot Weis Oberhausen’a oynadığımız oyun ile takdir toplayarak 5-4 yenilerek finalin kapısından döndük. Bunun yanında gençlerimiz bir çok kategorilerde başarılı oldular ve Niederrhein liglerinde ve elit liglere ( Leistungsklasse) yükseldiler. Bu başarılarda başlarında bulunduğum yönetim kurulları, teknik ekipler ve oyuncular ile birlikte payımın olup, olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum “ifadelerini kullandı.

 

blank

 

BAŞKANLIĞI GURURLA TESLİM EDİYORUM
Başkan Ayar “Asya Hamborn ismi ile mücadele ederken, futbolculuk ile başladığım FSV Duisburg serüvenimde Allah bana başkanlık yapmayı da nasip etti. Gururla yeni gelecek yönetime bu önemli görevi bırakacağım. Yeni gelecek yönetim çok kötü başladığımız Oberliga’da İnşaallah başarılı olarak takımı ligde tutabilirler. İki seri galibiyet ile her şey rayına oturabilir” dedi.

BİR TARAFTAR OLARAK YİNE FSV’DAYIM VERDİĞİM EMEKLER HELAL OLSUN
Açıklamalarına devam eden Erol Ayar “Tabi üç yıllık süreçte büyük emekler verdiğimi düşünüyorum. Ben hakkımı herkese helal ediyorum. FSV ne benim, nede başkalarının mali. Bizler gibi başka yönetimlerde görev alacak. Bundan sonra bir taraftar olarak yine desteğim devam edecek. Bundan sonraki gelecek arkadaşlar bu bayrağı inşaallah daha ileriye götüreceklerdir”  dileklerinde bulundu.

FUTBOL SAHASI PROJESİ DEVAM ETSİN
Açıklamalarının son bölümlerinde yeni gelecek yönetime de tavsiyelerde bulunan Erol Ayar “Benim bundan sonraki süreçte potansiyeli yüksek olan gençlerimize devam edecek. Yeni gelecek yönetimden isteğim ise başlattığımız yeni saha projesinin peşini bırakmasınlar. Yeni kulüp binası ve ikinci sahanın hayata geçmesi daha başarılı olabilecek gençlerimiz için önemli bir basamaktır “vurgusunu yaptı.

AÇIK TEŞEKKÜR
Ayar açıklamalarının son bölümünde “Görev aldığımız süreçte ”özellikle ihtiyar heyetine” birlikte çalıştığım yönetim kurallarındaki arkadaşlarıma, teknik ekiplerimize, oyuncularımıza, kulüp emektarlarına ve en önemlisi de yağmur çamur demeden destek veren FSV taraftarlarına senin nezdinde basın mensuplarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, yaşantılarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.