Erol Ceylan’dan dünya çapında gala

Vedat Alyaz
HAMBURG- 24 Mart’ta gerçekleştirilecek olan boks galasında iki dünya şampiyonluğu, iki Avrupa Şampiyonluğu, bir Kıtalararası şampiyonluk maçının yanı sıra çeşitli şapiyonluk kemerleri için karşılaşmalar yapılacak. EC BOXİNG spor kulübü başkanı Erol Ceylan, tüm dünyanın gözünün bu organizasyonun üzerinde olacağını belirterek, ‘O akşam boksörümüz Karo Murat, dünya şampiyonluk kemeri için yumruk sallayacak. Ayrıca Türk boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan’da galamızda Avrupa Şampiyonluk kemeri için mücadele verecek. Bu karşılaşmayı kazanmasının ardından yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkacak. Tabi ki Türk boksunun ringlerdeki yeni ümidi Ali Eren Demirezen’i de unutmamak gerek çünkü o da çok önemli bir karşılaşma yapacak. Avrupa Şampiyonluğu için yumruk sallayacak. Bunların yanı sıra çok sayıda şampiyonluk kemeri için ringe çıkılacak. Dünya boks tarihinde çok nadiren bu kadar şampiyonluk maçı bir galada gerçekleştirilebiliyor bunu başardığımız için dünya boks arenasının dikkatleri üzerimizde olacaktır’ dedi.

Erol Ceylan: Dünya boksunda birinci ligdeyiz şu an
EC BOXİNG spor kulübü başkanı Erol Ceylan, dünya boksunda birinci ligin zirvesine çıktıklarını vurgulayarak, ‘Uzun yıllardan beri vermiş olduğumuz emeklerin ürünlerini almaya başladık. Artık bir Türk boks kulübü olarak dünyanın zirvesindeyiz! Şu an için bir boksörümüz İgor Michalkin, 3 Martta dünya şampiyonluk kemeri için ringe çıkmayı bekliyor. Kazanırsa iki dünya şampiyonluk kemerini birden beline takacak. Birçok boksörümüz dünyanın çeşitli yerlerinde şampiyonluk maçları için ringlere çıkıyorlar. Dünya televizyonları karşılaşmalarımıza büyük ilgi gösteriyor. Şu an görüştüğümüz birkaç kanaldan birisiyle önümüzdeki dönemde anlaşabiliriz. Dünyanın en güçlü boksörleri bile karşımıza çıkmaya çekinir oldular. Dünya bok arenasında büyük bir saygınlığa sahibiz. Boksörlerimiz dünya listesinin ilk onunda mutlaka yer alıyorlar. Dünya devi boksörler kulübümüz forması altında dövüşmek için sürekli olarak bize geliyorlar. Bunların yanı sıra Türkiye’deki kulüplere de destek veriyoruz,  Birol Topuz, Serdar Avcı gibi promotörlere destek oluyor, Türk boksunun gelişmesine yardımcı oluyoruz. Buradan Avrupa’daki Türk boksörlerine de çağrıda bulunuyorum: Gelin kulübümüz çatısı altında kariyerinize devam edin’ şeklinde konuştu.

Bülent Başer: Artık dünya devlerini yenmek için dövüşüyoruz
Şu an için Amerika’da olan Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörü Bülent Başer, muhteşem başarılara imza attıklarını vurgulayarak, ‘Dünyanın her yerinde maçlara çıkıyoruz. Şu an için yaptığımız tüm maçlar şampiyonluk maçları artık. Hedefimiz önümüzdeki dönemde en az iki Türk boksörü dünya şampiyonu yapmaktır’ dedi. Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz’da Ali Eren Demirezen’in şu ana kadar yenilgisizliğini koruduğunu vurgulayarak, ‘Yedi maçının yedisini de nakavtla almış olan sporcumuz, yine yenilgisiz bir boksör olan Alman Michael Wallisch karşısında yumruk sallayacak. Bu karşılaşmanın kıran kırana geçeceğini düşünüyorum. Başarılı boksörümüz Hüseyin Cinkara’nın rakibi korkarak son anda ringe çıkmaktan vaz geçti. Yeni bir rakip bulunursa Almanya şampiyonluğu için yumruk sallayacak’ şeklinde konuştu.