Esnafların şampiyonu SOLİD FENSTER

 

16. Esnaflar Salon Futbol Turnuvası’nda finale kalan Solid Fenster, CPM Car Point Mannheim takımını mağlup ederek, kupaya uzanan ekip oldu.

Kâmil Yılmaz
MANNHEİM- Kreisliga temsilcimiz 1. FC Turanspor Mannheim tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen ve bu yıl 16’cısı düzenlenen Esnaflar Salon Futbol Turnuvası’nda Solid Fenster adına katılan takım şampiyon oldu. Mannheim şehir merkezindeki Sporthalle Schwetzingerstadt-Halle’de organize edilen turnuvaya 20 takım katıldı. Centilmenlik örneğinin sergilendiği karşılaşmalarda ekipler, gruplarında ilk iki sırayı almak ve çeyrek finale çıkmak için kıyasıya mücadele verdiler. Şen Kuaför, CPM Car Point Mannheim, AKM ve Solid Fenster, kozlarını yarı finalde paylaştılar. Turnuvanın en centilmen takımı Fransa’dan katılan Colmer Ülkü Ocağı oldu.

FİNALDE KIYASIYA MÜCADELE
AKM ile Şen Kuaför arasında arasındaki 3.’lük mücadelesi de nefes kesti. Rakibini farklı yenen Şen Kuaför turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Final maçında ise CPM Car Point Mannheim ile Solid Fenster görkemli bir mücadeleye imza attı. Tüm hünerlerini sergileyen genç futbolculardan oluşan ekipler, kalecileri aşmakta bir hayli zorlandılar. Solid Fenster rakibini mağlup ederek turnuvanın bu yılki şampiyonluğuna adına yazdırdı. Turnuvaya katılarak destek verenler arasında Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ve Konsolos İlkay Kuyrukçu vardı. Turnuva sonunda şampiyon takımın kupasını Karlsruhe Başkonsolosumuz Nevzat Arslan takdim ederek başarılarından dolayı tebrik etti. İkinci olan Car Point Mannheim takımının kupasını da Karlsruhe Konsolosu İlkay Kuyrukçu tarafından verildi. Daha sonra bir konuşma yapan 1. FC Turanspor Başkanı Gürsel Aktaş, turnuvalarının her geçen yıl büyük ilgiye mazhar olduğunu belirterek, centilmence mücadele eden tüm ekiplere teşekkür etti. Aktaş, bu yıl turnuvaya bin kişinin seyirci olarak katılmasından dolayı bir rekora da imza attıklarına dikkat çekti. Bu yıl turnuvaya ana sponsor olarak destek veren Öztürk Cenaze Nakil Firması sahibi Vedat Öztürk, bu tür sportif faaliyetlere destek olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın