ESSEN BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN AŞI KAMPANYASINA DESTEK

blank

 

T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci 5 Mayıs 2021, Çarşamba günü Herne’de başlayan çok dilli aşı kampanyasını desteklemek için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Frank Dudda’yı Belediye Binası’nda ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Frank Dudda, ” Sayın Cebeci’nin Herne’yi ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyuyorum. Bu, cesaret verici bir dayanışma ve dostluk işaretidir. Dayanışma içerisindeyiz, özellikle de Kovid-19 salgınında ” diye ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dudda, Koronavirüsün yayılmasına karşı böylesine disiplinli bir yaklaşım sergileyip, Ramazan ayında bile mesafe kurallarına ve temas kısıtlamalarına uydukları için Herne halkına teşekkürlerini bir kez daha dile getirdi.

Başkonsolos Şener Cebeci ziyaretinde Türkçe dilinde de yapılan aşı kampanyasına övgüde bulundu ve ”Herne’deki en kalabalık göçmen grubu oluşturan Türk Toplumuna, Herne Belediyesinin başlatmış olduğu aşı kampanyasına katılarak, biran önce aşı olmaları çağrısında bulunuyorum. Unutmayalım, aşı olmak kişinin hem kendine hem de topluma karşı sorumluluğudur.” diye belirtti.

 

blank

9 FARKLI DİLDE KAMPANYA YAPILIYOR

Herne Şehri ve Herne Şehir Pazarlaması büyük pankartlar, posterler, hoparlör duyuruları ve son zamanlarda video kliplerle, koronavirüsüne karşı aşı olmaya çağırıyor. Aşı çağrıları şehir bölgesinde Almanca, İngilizce, Fransızca, Türkçe, Lehçe, Rusça, Romence, Bulgarca ve Arapça olarak okunabiliniyor. Diller, Herne’de en çok konuşulan diller olduğu için özenle seçilmiştir. Herne’de yaklaşık 9.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Başkonsolos Herne ziyaretinde‚ ”Herne Belediyesine, Türkçe dahil çeşitli dillerde kampanya hazırlayarak daha fazla insanın aşı olmasını teşvik ettiği için şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkonsolos bu vesileyle tüm Müslümanların Şeker Bayramını kutlayarak ”İyi Bayramlar” dilediler ve aynı zamanda Şeker Bayramı’nın coşkusuyla geçerli Korona kurallarına uyulmasını hatırlattılar. Gelecek hafta birlikte Müslümanların oruç tuttukları Ramazan ayı Bayram ile sona eriyor.

Aşı kampanyasında Türkçe hazırlanan klibi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.