ESSEN’DE BEYAZ SHOW RÜZGARI ESTİ

 

Murat Ali Blach

ESSEN – Avrupalı başarılı organizasyon şirketlerinden biri olan Riba Events, 31.Ekim – Perşembe günü akşamı Türkiye’nin en çok sevilen talk (sohbet) programlarından biri olan Beyaz Show’u Almanya’nın KRV eyaleti şehirlerinden olan Essen’de Avrupalı Türkler ile buluşturdu.

 

blank

Türkiye’nin sevilen yüzü ünlü komedyen Beyazıt Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu BEYAZ SHOW Essen’de bir rüzgar gibi esti ve gece de adeta ünlü yağmuru vardı.

Essen’in en büyük gösteri salonlarından biri olan Grugahalle’de gerçekleşen BEYAZ SHOW’da Beyazıt Öztürk’ün Türkiye’den konukları, Bülent Serttaş, Ziynet Sali, Ivana Sert, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak idi. Ayrıca Almanya’da yaşayan ve Türk A Milli Futbol Takımı’nın başarılı genç oyuncusu Kaan Ayhan’da programda sahneye davet edildi. Beyazıt Öztürk’ün bir de özel misafiri vardı ve gösteriyi ön sırada izleyicilerin arasından takip etti. Bu özel misafir Beyazıt Öztürk’ün annesi Nurten Öztürk idi.

 

blank

Avrupalı Türkler’in yoğun ilgi gösterdiği programın başında Beyazıt Öztürk’ün başarılı orkestrası ve orkestra solisti Ceren Akın misafirlere bir kaç eser seslendirdiler. Sonrasında Beyaz seyircilerin alkışları ve çığlıkları eşliğinde sahneye çıkarak, gösterisine başladı. Beyaz gösterisinin başında tüm izleyicilerin cep telefonlarının ışıklarını açmalarını istedi ve kendi telefonu ile bir video çekimi yapıp, tüm izleyicilere ilgilerinden dolayı teşekkür ederek, „Hoşgeldiniz“ dedi.

 

blank

Başarılı şovmen sahneye ilk olarak genç müzisyen ve oyuncu Oğuzhan Koç’u davet etti. Oğuzhan Koç sevilen parçalarından birini seslendirdikten sonra moda sektöründe isminden söz ettiren Türkiye’de yaptığı tv programları ile ün kazanan modacı Ivana Sert sahneye davet edildi. Ivana Sert bir yıldan beri kapalı olan Youtube kanalını yeniden açtığı ve herkesin kanalına abone olmasını istedi. Ivana Sert misafir koltuğunda yerini aldıktan sonra fantazi müziğin gülen yüzü Bülent Serttaş sahne aldı ve sevilen şarkılarından birini seslendirdi. Serttaş’tan sonra ünlü genç komedyen İbrahim Büyükak sahneye geldi. Büyükak’ın yolculuğu ile ilgili yapmış olduğu espriler adeta salonu gülmekten kırdı geçirdi. Büyükak’tan sonra Beyazıt sahneye Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çok sevilen; milyonlarca hayranı olan ünlü ses sanatçısı Ziynet Sali’yi davet etti. Ziynet Sali sahneye Ferdi Tayfur’un bir eseri olan „Bana da söyle“ ile geldi ve hem sesi, hem de kostümü ile izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

blank

Beyazıt misafirleri ile sohbet eder iken Düsseldorf Havalimanı’nda yaşadığı bir anısını paylaştı. Pasaport kontrolünden geçtikten sonra bir Alman’ın arkasından „Beyaz, Beyaz“ diye bağırarak geldiğini ve „Türk vatandaşlarımızla karşılaşmaya alışığım da, bir Alman ile böyle karşılaşmak beni çok şaşırttı.“ dedi ve „O Alman arkadaşımızı programa davet ettim. Burada ise kendisini sahneye alabilir miyiz?“ dedi. Alman vatandaşı olan kişi gelmişti ve davet üzerine sahneye çıktı. Beyaz’ı Türk olan eşi sayesinde tanıyıp, sevdiğini söyleyen kişi, Beyazıt’a salonun büyük alkışını alan bir de espri yaptı. Beyaz’a „Evde kalmış“ dedi.

 

blank

Sohbette henüz yeni evlilik yapmış olan Ziynet Sali Beyazıt’ın sorması üzerine nasıl evlilik teklifi aldığını anlattı. Konu evlilik olunca sanatçı gibi bir zaman önce evlilik yapmış olan İbrahim Büyükak’ta evliliğin sıkıntılarını espri bir dille anlattı. Sonrasında Almanya’da yaşayan A Milli Futbol Takımı’nın başarılı genç oyuncusu Kaan Ayhan sahneye geldi. Sahne’de iken Kaan’ın milli takımda attığı goller dev ekranlardan paylaşıldı. Kaan Beyaz’a bir sürpriz yaparak milli takımda giyindiği 22 numaralı formasını imzalayarak kendisine hediye etti. Ayrıca seyirciler ile paylaşması için toplar getirdi. Beyaz, Kaan ve sanatçılar topları imzalayarak seyircilere attılar. İbrahim Büyükak’ın attığı topun spotlara çarpıp tekrar sahnede kendisine geri gelmesi hem seyircilerin, hem kendilerinin kahkahalara boğulmasına neden oldu. Sanatçıların Beyazıt Öztürk’ün başarılı orkestrası ile yaptıkları toplu canlı düet performansları izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

 

 

blank