EUBA AVRUPA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

EUBA’nın yeni yönetimi ikinci genişletilmiş yönetim kurulu toplantısını Frankfurt’ta gerçekleştirdi. Toplantıda EUBA Avrupa Genel Başkanlığına Müslüm Ekerbiçer getirildi.

 

Mustafa Karaman
FRANKFURT/STUTTGART- Kısa adı EUBA olan (European Business Association) yeni yönetimi ikinci genişletilmiş yönetim kurulu toplantısını Frankfurt’ta geniş katılım ile yapıldı. Toplantıda 2024 yılı için çalışma ajandası hazırlandı. 2024 yılında EUBA üyelerini sektörel etkinlikler, renkli bir eğitim serisi ve birçok ticari gezi bekliyor. Bu dönemde Türkiye ve Almanya arasında çapraz ticaretin genişletecek bir strateji yürütüleceği vurgulanırken ekonomik ve siyasi krizler toplantı zirvesinde masaya yatırıldı. Toplantıda ayrıca EUBA Avrupa Genel Başkanlık görevine Stuttgartlı iş insanı Müslim Ekerbiçer seçildi.
Gerçekleştirilen toplantıda söz verilen yeni EUBA Avrupa Genel Başkanı Müslüm Ekerbiçer, katılımcılara hitaben EUBA olarak faaliyetlerin kurumsallaşarak artması en büyük hedefleri olduğunu söyledi. Dernekler güçlerini üyelerinden aldığına dikkat çeken Ekerbiçer, Avrupa’da daha güçlü ve ses getiren faal bir EUBA girişimlerinde bulunacaklarının altını çizdi. Pandemi ve Ukrayna savaşı nedeniyle değişen piyasa ortamının şartlarına da değinen Genel Başkan Müslüm Ekerbiçer, “Bu iki gelişmeden Avrupa’daki iş insanlarımız çok etkilendiler. İşletmelerinde birçok kriz ile karşı karşıya kaldılar. Birçoğu da işletmelerini sonlandırdı. Bu olumsuzluklara rağmen birçok alanda işletmelerin geri kazanımları için dernek olarak yol gösterici olacağız. Bugüne kadar bize göstermiş olduğunuz güven ve destekten dolayı hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Ekerbiçer, “EUBA bir sermaye ve iş adamları platformu olmasının yanı sıra, kökenleri, tecrübesi ve Avrupa örgütlenmesi ile kültürel derinliği olan köklü bir yapıdır. Bu yapı içerisinde bizim için para kazanmak ve sermaye artırmaktan daha önemli değerler vardır, bu değerler doğrultusunda bizler iş hayatımızın ve sosyal yaşamımızın ahlak ve adalet temelinde yükselmesini hedefliyoruz. Zaman hepimiz için çok hızlı akmakta, bu değerler doğrultusunda iş yaprak, ahlaken, sosyal olarak ve iş dünyası olarak ancak birlikte hareket ederek hedeflerimize daha hızlı ulaşabiliriz” ifadelerine yer verdi.

 

 

HEDEF BÜYÜK
Ekonomiyi de değerlere dayalı olarak icra etmeyi öncelediklerini aktaran EUBA Avrupa Genel Başkanı Müslüm Ekerbiçer, “Sağlam inancımızın çok kritik bir yansıması kabul edildiği için temel sloganımız oldu. İçinde hakkaniyetin doğal olarak gömülü olduğu bir ahlak hali, tüm alanlarda kaliteyi şekillendirmesi için öne çıkarıldı. EUBA’daki bu fotoğraf, aynı zamanda tüm insanlığa sunulacak çok iddialı bir muhtevayı sembolize etmektedir. Yeni dönemin hepinize hayırlı olmasını diliyorum inşallah hep beraber başaracağımıza inanıyoruz” diye konuştu. Ekerbiçer, “Değişen dünyaya özellikle teknolojik ticaret ve pazarlamanın başladığı bu süreçte EUBA olarak hep beraber eğitim, kültür faaliyetleri içerisinde ekonomimize katkı sağlayabilecek neler yapabiliriz ile ilgili inşallah önümüzdeki dönemde çok ciddi atılımlarla beraber bir şeyler yapmaya çalışacağız” vurgusunu yaptı.