EUBA üyesi işadamları piknikte buluştu

EUBA üyesi işadamları piknikte buluştu

EUBA Güney Almanya İşadamları Derneği (European Business Association) üyeleri aileleriyle birlikte, Herrenberg Grillhütte Alter Rain ormanlık alanda gerçekleştirilen Community Day-Topluluk Günü adıyla piknikte biraraya geldi. Bu etkinlikte işverenler Korona döneminin getirdiği stresi böyle güneşli bir günde aile ile arkadaş ve doğa ortamında bir nebze olsun dindirebilme imkanı buldular.

Mustafa Karaman
HERRENBERG- EUBA Güney Almanya İşadamları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Herrenberg Grillhütte Alter Rain ormanlık alanda gerçekleştirilen piknik bu sene de büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Geçtiğimiz sene Korona Virüs yüzünden bir türlü bir araya gelemeyen ve bu sene kısıtlamaların kaldırılmasıyla çevre illerden de gelen çok sayıda esnaf ve sanayicinin de aileleri ile birlikte katıldığı pikniğe ilgi yoğundu. EUBA Güney Almanya Başkanı Müslüm Ekerbiçer’in daveti üzerine Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği (ATGİAD) Başkanı Hasan Uzuner de katılarak birlik ve beraberlik örneği sergiledi. Yaklaşık 300’den fazla kişinin katıldığı piknik sabah kahvaltısı ile başladı. Daha sonra da mangallar yakıldı yemekler yenildi çay ve kahveler yudumlandı. Piknikte çeşitli yarışmalar da gerçekleştirildi. Babalar için düzenlenen halat çekme yarışında çocuklar gibi heyecanlı olan babalar birbirleri ile kıyasıya yarıştılar. Ardından çocuklar ve gençlerde halat çekme yarışında ter döktüler. Tüm önlemlerin alındığı ve eğitmenlerin kontrolünde Waldseilgarten de 20 gençlerle ormanda hendekleri aşarak ağaçlara tırmanma parkurunda eğlendiler. Voleybol turnuvasının yanı sıra çekişmeli geçen futbol müsabakaları da yapıldı. Herrenberg Grillhütte Alter Rain ormanlık alanda doğa ile içi içe temiz havasını çok seven pikniğe gelenler bu tür organizasyonların her zaman yapılmasının kardeşliği pekiştirici, muhabbet arttırıcı etkisinin önemi vurguladılar. Piknik alanında küçük çocuklar da unutulmadı ve açılan balon şişme kalede doyasıya oynadılar ayrıca onlara da çeşitli neşeli oyunlar oynatıldı. Kadınlar da kendi aralarında eğlenceli oyunlar oynadılar. EUBA Güney Almanya İşadamları Derneği tarafından düzenlenen piknik esnaf ve işadamlarını oldukça memnun etti.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK
Sosyal birlikteliğe, toplumsal iletişimin ilerlemesine katkı sağladıklarını ayrıca bir aile bütünlüğü içinde saygın bir toplumsal çerçeve oluşturmanın önemli olduğunu vurgulayan EUBA Güney Almanya Başkanı Müslüm Ekerbiçer, bu tür organizasyonlarla üyelerinin birlik ve beraberliklerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bundan sonra da etkinliklerinin devam edeceğini belirten Ekerbiçer, “Korona dönemi ve buna paralel de sene içinde yoğun iş stresini bir nebze olsa da atabildik. İler ki dönemlerde de bu tür organizasyonlara ağırlık vereceğiz. Üyelerimiz bizler için çok kıymetli ve önemli. Bizler onların kaynaşması adına bir araya geliyoruz. Derneğimizin en kıymetli var oluş amaçlarından bir tanesi; üyelerimizin eşleri, çocukları ile bir büyük aile yapısı içinde ortaya koydukları dostluktur. Bugün burada bir büyük aileyi top yekun tek vücut olarak görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.