FARK İÇİN FARKI SEÇİN

İBRAHİM YÜKSEL-DUİSBURG

blank

Almanya seçime gidiyor. Burda yaşayan Türkler’de seçimle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Almanya’nın Duisburg şehrinde yerel politika yapan “Duisburg Alternetive Liste” ( DAL) seçimlerde bağımsız adayları destekleyerek seçimlere hazırlanıyor. DAL grubundan Duisburg Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yıldırım “Seçimlere bağımsız aday olarak giren ve grubumuzda politika yapan Ayfer Avcıl Saygılı ve Fatma Ergin’i yapılacak seçimlerde destekleyeceğiz. Seçimlere bağımsız aday olarak girmeye hazırlanan Ayfer Avcıl Saygılı, Giresun’lu bir ailenin kızı olup, Duisburg doğumlu, evli ve iki çocuk sahibi bir Anne. On yıl ticaretle uğraştıktan sonra şu an muhasebe mesleğine devam etmekte. Diğer aday Fatma Ergin, Balıkesir’li bir işci ailesinin kızı olup,yaşadığı toplumu iyi bilen ve entegre olmuş, özelikle göçmenlerin sözcüsü olarak mecliste olmak istiyor. Onlara yardımcı olmak istiyoruz “dedi.

 

blank

LOBİCİ DEĞİL TOPLUMUN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ
DAL fransiyonunun destekliği bağımsız adaylar seçim vaadleri ni sıralarken “Bizler bu topluma entegre olduğumuz için problemleri iyi biliyoruz. Harebe ve eksik okullar yanında, bozuk yollar, eksik kreşler, çalışanlardan alınan yüksek vergiler ücretlilerin üzerlerine binmiş durumda. Bunların yükünü azaltmak için belediyeler daha fazla bütçeler ayırmak zorundalar. Yerel partiler halkla ilişkilerinde zayıflar. Bizler ayakları yere tam basan ve problemleri bilen, lobicilerin değilde toplumun temsilcileri olarak hizmet vermek istiyoruz.”dediler
Her iki adayda açıklamalarının devamında “Afganistan gibi savaş maceralarına karşıyız. Federal yönetim ülklesini korumakla ilgilenmeli. Küresel savaşlardan uzak durmalılar. Buralara yapılan harcamalar halk için yapılmalı. Telekominikasyon yatırımlarına özen gösterilmeli. Eğitime yapılacak yatırımlar daha da artmalı. İstihdam yaratacak kişilere kolaylıklar tanınarak şirketi kuruluşlarında daha kolay ve masrafları en aza indirecek şekilde olmalıki istihdam artsın.Faizsiz kalkınma kredileri yanında, (GEZ) vergileri kaldırılarak makul bir seviyeye indirilmeli.”dediler.

 

blank

TEK KÜLTÜRLÜ DEĞİL, ÇOK KÜLTÜRLÜ FİKİRLER İDAME EDİLMELİ
Bağımsız adaylar açıklamalarının sonunda “ Toplumda güvenlik, temizlik ve düzenin iyi bir şekildi organizesi ile insanlar bilinçlendirilmeli ve temiz bir çevre için herkesin seferber olması için teşvik edilmeli. Plastikler hayatımızdan kaldırılmalı, dışa gönderilen çöpler durdurulmalı, su baskınları gibi tabi afetler için bütçeler ayrılmalı,imara açılacak arsaların alt yapıları incelenerek yapıya izin verilmeli. Ayrımcılığa ve Irkçılığa karşı olup “yaşamak ve yaşatmak için”bir toplum düzeni kurmak için hep birlikde çalışmalıyız. Tek kültürlü değil çok kültürlü, fikirlerini serbestçe idame eden dini inançlarını teoride değil gerçek yaşayabilen bir toplum istiyoruz. Oy vermeyi ihmal etmeyin.Her oy demokrasiye giden adımdır. Fark için farkı seçin”diyerek seçmenlerden oy istediler.

 

blank