Farklı partilerden ortak çağrı

Farklı partilerden bir araya gelen Türk kökenli adaylar, 14 Mart’ta yapılacak Belediye Meclisi seçimlerinden vatandaşları oy vermeye çağırdı.

 

 

blank

HAİNBURG- Yaşadıkları kentlerde farklı partilerden Belediye Meclisi Üyeliği için aday olan Türk kökenli adaylar vatandaşlara seçimlere katılın çağrısı yaptı.  Wiesbaden Belediye Meclisi Üyeliği’ne CDU’da aday olan Abdül Akpınar, Hainburg Belediye Meclisi Üyeliği’ne SPD’den aday olan Rukiye Tunç ve Frankfurt Belediye Meclisi Üyeliği’ne BFF Listesi’nden aday olan Ayfer Arslan Hainburg’da seçimlere katılım çağrısı yapmak için bir araya geldi. Hainburg Belediye Meclisi  SPD adayı Rukiye Tunç, Almanya‘da yerel seçimlere katılım oranlarının düşük olduğunu ve bu oranın göçmen kökenli seçmenler arasında daha da fazla olduğunu belirterek ‘’Parti ayrımı yapmadan diğer aday arkadaşlarla bir araya geldik. Amacımız insanların bu seçimlere katılmasını teşvik etmek.  Göçmenlerin seçimlerde ne denli önemli bir rol oynayabileceğini bu seçimlerde göstermeliyiz. Ayrıca oy kullanmak için sandığa bile gitmeye gerek yok. Mektupla oy kullanılabiliyor. Seçmenleri oy vermeye davet ediyorum‘‘ şeklinde konuştu

 

 

CDU Wiesbaden adayı Abdül Akpınar ise, belediye meclislerinin günlük hayatımızı direk etkileyen, eğitim, sağlık, kiralık evler, ulaşım gibi önemli konularda kararlar aldığının altını çizerek ‘‘ Günlük hayatımıza, yaşam kalitemize direk etki eden kararlara bizler de katılmalıyız. Seçime katılım ne denli yüksek olursa sorunların çözümü de o denli kolay olur. Farklı bölgelerden aday olan arkadaşlarla bir araya geldik. Vatandaşlarımızı her bölgedeki arkadaşlarımıza oy vermeye çağırıyoruz. Ya sandığa giderek ya da mektupla oy kullanabiliriz.‘‘ diye konuştu.

blank

 

Frankfurt’ta BFF Listesinden aday olan Ayfer Arslan ise farklı siyasi partilerden adaylarla seçimlere katılım için ortak hareket etmekten memnun olduğunu belirterek ‘‘ Seçimlere katılmak hizmet talep etmenin yanında bir sosyal sorumluluk. Ya sandığa giderek ya da mektupla oy verme işlemini yapabilirler. Ne kadar yoğun ilgi olursa sorunlarımız konusunda o kadar dikkat çekebiliriz. Bütün vatandaşları seçimlere katılmaya davet ediyorum‘‘ dedi . Hessen Eyaletinde Belediye Meclisi seçimleri 14 Mart 2021 Pazar günü yapılacak.  Seçim sandığına gitmek istemeyenler için mektupla seçme imkanı da bulunuyor. Mektupla oy kullanma imkanı bütün şehirler başlamış bulunuyor.

Adaylar:  SPD Hainburg Rukiye Tunç ,  CDU Wiesbaden Abdül Akpınar, BFF Liste Frankfurt Ayfer Arslan