FDP adayı Scholpp, “Her seçmenin oyuna talibim”

BW Eyalet Meclisi için FDP’den Milletvekili adayı olan Dr. Thilo Scholpp, Türk kökenli Alman seçmenlerden destek bekliyor.

Mustafa Karaman
STUTTGART- 14 Mart 2021’de 17. kez yapılacak Baden-Württemberg eyalet parlamentosu seçimlerinde FDP’den Stuttgart IV bölgesi olan Bad Cannstatt, Obertürkheim, Untertürkheim, Rotenberg, Uhlbach, Luginsland, Rohracker, Lederberg, Hedelfingen, Wangen, Neugereut und Stuttgart-Ost mit Gablenberg, Buchwald, Frauenkopf, Gaisburg, Ostheim, Berg ve Stöckach ilçelerini kapsayan bölgeden Milletvekili adayı olan Dr. Thilo Scholpp, Türk kökenli Alman vatandaşı seçmenlerin oyuna talip oldu. Türk mahalesi diye bilinen ve alış veriş merkezlerinin çok olduğu Stuttgart-Feuerbach’ta bulunan Mauser sokağını arkadaşı olan ve aynı zamnada gazetemiz yazarı A. Tamer Tezulaş ile gezen Dr. Thilo Scholpp, vatandaşları dinliyerek seçmenlerin sorunları hakkında bilgiler aldı.

TEMSİLCİ OLACAK
Baden-Württemberg eyalet parlamentosunda üyesi olmak, BW’nin başkenti Stuttgart ve vatandaşların çıkarlarını güçlü bir şekilde temsil edilmeyi planladığını söyleyen FDP’li milletvekili adayı Dr. Thilo Scholpp, „Yenilik Cesaret İster“ sloganı ile artık Baden-Württemberg eyaletinde yeniliğe bir yol açılması gerktiğini savundu. Ayrıca ayrım yapmadan seçmenlerin haklarını korumaya gayret göstereceğini belirten Scholpp, Almanya’da Türkler’in yoğun olarak yaşadığı eyaletlerden biri olan BW’de ve bilhassa kendi seçim bölgesi olan Stuttgart’ta Türk fırınlarını, restoranlarını, kahvelerini, dönercilerini, camileri, dernekleri bildiğinin altını çizdi. Türk kökenli herkesin sempatisini de alan Dr. Thilo Scholpp, onların oyuyla da gücüne güç katacağına benziyor. Beş yıl boyunca Baden-Württemberg parlamentosunda FDP’den Milletvekili olarak temsil etmeyi isteyen Dr. Thilo Scholpp, Türk kökenli seçmenlere kendilerini tanıtmak için şu görüşlerini ifade etti. „Partimiz özellikle eğitimde şans eşitliğine oldukca önem veriyor, seçilmem halinde ben de bunun takipçisi olacağım. Ayrım yapmadan seçmenlerin haklarını korumaya hoşgörü içersinde gayret edeceğim” diyerek FDP’den aday olan diğer arkadaşları Stuttgart 1’inci bölgeden Johanna Molitor, Stuttgart 2’inci bölgeden Friedrich Haag ve Stuttgart 3’üncü bölgeden Jüregn Reichert için de destek istedi. Türk kökenli seçmenleri sandığa gitmeye davet etti.