FDP’li millevetikili adayları ATGİAD’ı ziyaret etti

ATGİAD’ı ziyaret eden BW Eyalet Meclisi için FDP’den Stuttgart Milletvekili adayları Dr. Thilo Scholpp ve Johanna Molitor, Türk kökenli işadamlarından ve seçmenlerden destek bekliyor.

 

blank

 

Mustafa Karaman
STUTTGART- Kısa adı ATGİAD olan ve merkezi Stuttgart’ta bulunan Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği’ni BW Eyalet Meclisi için Hür Demokrat Parti (FDP)’den Stuttgart Milletvekili adayları olan Johanna Molitor ve Dr. Thilo Scholpp ziyaret etti. Sosyal mesafenin korunduğu ziyarette ATGİAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uzuner, Başkan Yardımcıları Hakan Çalışkan ve Vehbi Kocatürk ev sahipliği yaparken Post Gazetesi yazarı ve aynı zamanda siyaset uzmanı politikacı A. Tamer Tezulaş’da hazır bulundu. Sıcak bir atmosferde geçen görüşmede Baden-Württemberg’in korona sürecinde işletmelerin tüm sorunları ile gelecekte birlikte nasıl çalışmalar yapılabilir konuları masaya yatırılırken FDP’nin herkese kucak açtığı ve de ırkçılığın bu ülkede yeri olmadığı vurgulandı.

 

 

blank

SORUNLARA ÇÖZÜM
Seçim öncesi yoğun tempoda devam eden çalışmalarını ATGİAD’I ziyaret ederek devam ettiren BW Eyalet Meclisi için Hür Demokrat Parti (FDP)’den Stuttagrt Milletvekili adayları olan Johanna Molitor ve Dr. Thilo Scholpp ilk önce kendilerini tanıttı. Molitor ve Dr. Scholpp, Baden-Württemberg eyalet parlamentosunda üyesi olmak için çaba gösterdiklerini, BW’nin başkenti Stuttgart ve vatandaşların çıkarlarını güçlü bir şekilde temsil edilmeyi planladıklarını söylediler. “Yenilik Cesaret İster” sloganı ile artık Baden-Württemberg eyaletinde yeniliğe bir yol açılması gerektiğini vurgulayan adaylar, genç girişimcilerin ülke adına büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, ülkenin geleceğine gençlerin yön vereceğinin altını çizdiler. Bu bağlamda her alanda sorunlara bir çözüm aradıklarını ve parti olarak BW Eyaletinin gelişimi, BW’de gerileyen iş dünyasının yeniden büyümesi, iş dünyasının dışa açılması, ihracatın, üretimin ve istihdamın arttırılması; bütün bunlar demokratik, istikrarlı, güvenli ve hür bir iktidar ile yani FDP Partisiyle mümkün olabileceğini vurguladılar. Öte yandan göçmen mahallesinde büyüdüğünü söyleyen Dr. Thilo Scholpp, ayrıca sınıfta bile bir tek kendisinin Alman olduğunu söyleyerek göçmenlerin sorunlarını yakından bildiğini ve renklerin önemli olmadığını önemli olanın ise insanlık olduğunu ve her zaman vatandaşın yanında olduklarını ifade ettiler. Adaylar ayrıca ATGİAD’ın bu noktada üstlendiği misyon ve üyelerinin katkıları mutluluk verici olduğunu ve de BW Eyaletine katkı sağladığını anladıklarını belirttiler. Öte yandan milletvekili adayları, kendilerine iletilen sorun ve istekleri de tek tek dinlediler.

 

blank

AÇIK TEŞEKKÜR
Seçim sürecinin de görüşüldüğü ziyarette 14 Mart 2021’de 17. kez yapılacak Baden-Württemberg eyalet parlamentosu seçimlerin iş adamları açısından da çok önemli bir dönem olduğunu ifade eden ATGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uzuner ise, tüm siyasi partilere eşit yakınlıkta olduklarını belirterek, “Bizler derneğimizde siyaset değil, kentin geleceğe dönük projelerini konuşuyoruz. Fakat BW’nin ve de Almanya’nın geleceği açısından siyasetin ne kadar önemli olduğunu biliyor, siyasette gençlere daha çok yer verilmesini arzuluyoruz” dedi. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Uzuner, dernek yapılanması hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra adaylık yarışında her iki adaya da başarılar diledi. Başkan Yardımcıları Hakan Çalışkan ve Vehbi Kocatürk de BW Parlamentosu mensupları ile geçmiş dönemlerde ikili ilişkilerin son derece olumlu olduğunu iş birliği içerisinde çalıştıklarını söylediler. ATGİAD yöneticileri siyasetin demokrasiler için vazgeçilmez bir unsur olduğunu ifade ettiler ve ziyaretlerinden dolayı adaylara teşekkürlerini sundular.

 

blank