Fendo’nun büyük başarısı

 

6 yıllık mücadelenin ardından mesleğinde 20. Yılını kutlayan Avukat Altar Fendo davayı kazandı

Mustafa Karaman
CALW- Nagold kentindeki bir Klinik hastanesinde 6 yıl önce meydana gelen ve Acil servise farklı şikayetlerle gelen hastalara haberleri olmadan adrenalin enjekte eden kadın adli tıp teknisyeni K.F.’ı konuşuyor. Uzun süre üstü kapalı tutulan olayın 5 mağdurundan 3’ü ise Türk. Bu olay üzerine müvekkili Hüseyin Erbay ve diğer 3 kurbanın 6 yıl önce yaşanan olay sonrası psikolojilerinin bozulduğunu ve korku içinde olduklarını vurgulayan Hukukçu Avukat Türker Altar Fendo, Acil serviste yaşanan ve Hastalara habersiz adrenalin enjekte edilmiş
bu olayın göz ardı edilmemesi için mücadele verdiklerini söyledi. Denizlili Hüseyin Erbay başta olmak üzere olay sonra iş göremez hale geldiği ve diğer 3 kurbanın 6 yıl önce yaşanan olay sonrası psikolojilerinin bozulduğunun Av. Altar Fendo tarafından altı çizildi.

KAN DONDURAN BİR VAKA
Davayı kazanan mesleğinde 20 yıllık başarılı Avukat Altar Fendo, Calw Mahkemesi’ne yansıyarak 2017’den bu yana görülen ve kısa bir süre önce 8. celsesi görülen davada sona gelindiğini belirtti. Avukat Fendo “Uzun süredir kanı dolduran böyle bir vaka ile karşılaşmamıştık. Acil servise farklı şikayetlerle gelen hastalara haberleri olmadan adrenalin enjekte eden kadın adli tıp teknisyeni K.F. 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı ve tazminat ödemekle de yükümlü tuttu. Calw Mahkemesi uyuşturucu müptelası olduğu da anlaşılan Adil tıp Teknisyen K.F. adlı sanığı böyle ceza vermesi ile tabii ki hiçbir ceza yaşanılanları unutturmayacaktır. Müvekkilimi de olumsuz yönde etkileyen bu davanın sona ermesi ve sanığın hak ettiği cezaları alması sevindirici. Bu olay hukuki bir zaferdir” dedi.

YARGIÇTAN KARAR
Bu olayı Yargıç Steffan Pfaff tarafından karara bağlandığını belirten Avukat Altar Türker Fendo, yargıcın “kasıtlı adam yaralamaya” ise vurgu yaptığını, ayrıca “Hedef morfini elde etmek için acı çektirmek ve kalp krizi semptomlarına yol açmaktı” kararına vardığını bunun yansıra Yargıç Pfaff’ın adam öldürme kastı bulunmadığını tıbbi müdahalenin yer aldığı olayların acil servis ortamında gerçekleştiğin kaydetti. Kurtarmak için yapılan müdahalelerde de sanığın direkt yardımcı olduğunu bildirdi. Sanığın ruhsal sağlığının bozuk olmasının da hafifletici neden olduğunu bildiren Pfaff bilirkişi raporunda da K.F.’nin kişilik bozukluğu tespitinin yer aldığını ve çalışma ruhsatının da iptal edildiğini söylediğini söyleyen Av. Fendo, bunun yansıra davanın yargıcı Pfaff adı geçen hastanenin ise sorumlu tutulamayacağının altını izdi. Av. Fendo, Yargıç Pfaff’ın “Umarım bu kararla zarar görenler için olay açıklığa kavuşmuştur ve bu konuyu kapatabilirler. Zarar görenler için de bu davayı kapatma zamanıdır” dediğini de ifade etti. Öte yandan Av. Fendo sanığın hem hapis hem de tazminat cezasına çarptırılmasının yerinde bir karar olduğunu bildirdi.

Her türlü sorulara açık olan Avukat Altar Türker Fendo’nun Tübinger Straße 18 70178 Stuttgart adresindeki Fendo Hukuk bürosunda çalışmalarını sürdürüyor. Avukat Altar Fendo’dan bilgi almak isteyenlerin 0711 – 4900940 numaralı telefona ya da info@fendos.de e-posta adresine yönelebilecekleri belirtildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın