Fenerbahçe derneği, Tunceli’deki 1000 çocuğu ısıtacak

blank

Erdal Altuntaş
HAMBURG Fenerbahçeliler Derneği (HHFB) 20. yıl etkinlikleri kapsamında 26 Kasım’da düzenlenecek „Çocuklar Üşümesin – 2“ adlı gece için Post Gazetesi’nden bilet kazananlar belli oldu. Ünlü Sanatçı Edip Akbayram’ın „İnanın çocuklar“ sloganıyla sahne alacağı gece için yapılan kampanyaya WhatsApp üzerinden katılan okurlarımız arasından şanslı 5 kişi, bu geceyi Post Gazetesi’nin davetlisi olarak izleyecek.

blank

ALKIŞLANACAK YÖNETİM
Geceden elde edilen gelirin bir kısmı Tunceli’deki fakir çocuklar için haracanacak ve 1000 çocuk giydirilecek. 26 Kasım Cumartesi akşamı Wilhelmsburg Bürgerhaus’da yapılacak konser, saat 20:00’de başlayacak. Öte yandan HHFB yönetim kurulu, sosyal-sorumluluk projesiyle ilgili Ustam Restoranda düzenlediği basın toplantısında, projeye destek veren iş insanlarıyla buluştu. Toplantıya 2. Başkan Himmet Keklikçi, Basın Sözcüsü Mehmet Taner, yönetim kurulu üyeleri Şuayip Karakuş, Selim Kavcıoğlu, Murat Yıldırım, Uğur Acun, Ahmet Koşan ve Meral Çelik katıldı. Yemekli toplantıda açıklama yapan Başkan Mustafa Çömlek, Erzincan’a yaptıkları projeden sonra ikinci büyük sosyal sorumluluk projesini de Tunceli’ye yapacaklarını belirterek „Projeye işverenlerimiz büyük ilgi gösterdi ve şimdiden 1000 çocuğu giydirecek miktara ulaştık. Duyarlı olan tüm işverenlerimize teşekkür edieriz. Yardımda bulunanlar arasında Fenerbahçeli olmayan işverenlerimizin sayısı da oldukça fazla“ dedi.

EN ÇOK ÜNİVERSİTE OKUYAN TUNCELİ’DE
Projenin takibini yapan yönetim kurulu üyesi Mehmet Taner ise „Edip Akbayram’ın katılacağı konserden derneğe kalacak geliri (Çocuklar Üşümesin 2) projesine aktaracağız. 12 yönetim kurulu üyemizin beş yüz avro katkı sunarak başlattığı proje, toplamda 409.762 TL mal olan Tunceli ve çevresinde yardıma muhtaç toplam 1.084 çocuğa yapılacak mont, bere ve atkı yardımını Aralık ayının ilk haftasında bölgeye giderek dağıtmayı planlıyoruz. Neden Tunceli sorusuna cevabımız ise, üniversiteye en fazla öğrenci veren ve okumaya en fazla ilgi olan şehrimiz olduğu içindir. Projemize Fenerbahçe kulübü ile istişare ederek ve başkanımız Ali Koç’dan aldığımız destek ile başlattık. Ayrıca bir aksilik olmazsa giyecek yardımının bölgede dağıtılmasında başkanımız Ali Koç da hazır olacak” dedi.

blank

FENERBAHÇE GECESİNE BİLET KAZANANLAR BELLİ OLDU
11 Kasım Cuma günü 15:00-17:00 arası WhatsApp hattımıza „Fenerbahçe, Edip Akbayram, Çocuklar üşümesin“ yazarak mesaj atanlar arasında kura ile belirlenen 5 talihli okurumuzun isimleri şöyle:

1- Ali Işık
2- Nejla Sütçü
3-Hüseyin Salman
4-Yakup Cin
5-Burçin Tatlıcı

blank