FETÖ terörüne boyun eğmedik

Halil Uygun
GENK – MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, ölümünün 21. yıldönümünde Belçika’da anıldı. Belçika Türk Federasyonu’na bağlı Waterschei Ülkü Ocağı ev sahipliği yaptı. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi- Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin, Belçika Türk Konfederasyon Temsilcisi Zeki Yarol, Belçika Türk Federasyonu Genel Başkanı Ömer Zararsız, Belçika Türk Federasyon yöneticileri, Ülkü Ocağı yöneticilerinin yanı sıra Ülkücü camiasının da hazır bulunduğu merhum Alparslan Türkeş’i anma ve resim sergisi duygulu anların yaşanmasını neden oldu. Waterschei Ülkü Ocağı Başkanı Cengiz Açık’ın yaptığı açılış konuşmasında, ebediyete irtihalinin 21. yılında, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i dualarla, özlemle andıklarını, rahmet, minnet, Fatihalarla yad ettiklerini belirtti. Açık, “Hayatını Türklük şuur ve gururuna vakfeden, İslam ahlak ve faziletine adayan Türkeş’in yaşadığı döneme damgasını vuran mümtaz bir dava adamı, inanmış ülkü ve ilke insanı olan merhum Türkeş’in, bu vasıflarıyla milli gönüllere girdiğini, büyük bir sevgi kazandı. Ömrünü milletine adamış, hayatı bu uğurda çile ve mücadelelerle geçen Türkeş’in, ihanete karşı imanın, yıkıma karşı dik duruşun, tuzaklara karşı milli şuurun, teslimiyete karşı milliyetçi onurun sembolleşen ismi olmakta. Türkeş’in Türklük hasımları karşısında çelikten bir irade ortaya koydu” dedi.

RAHMETLE ANIYORUZ
Belçika Türk Federasyon Başkanı Ömer Zararsız, Türkeş’in, fikri olgunluğu, ileri görüşlülüğü, sabrı ve sağduyusu sayesinde bugüne ışık tuttuğunu, hayatının her döneminde aziz millete eşsiz bağlılık ve sadakat beslediğini belirterek, şöyle devam etti: “Türkiye’nin meseleleri karşısında düşünüp dile getirdiği akılcı, kalıcı, milli ve isabetli çözüm önerileri hala geçerliliğini korumaktadır. İnancım odur ki korumaya da devam edecektir. O, Türk’ün nefes aldığı her yerde milli heyecan, kalbi Türk dünyası için çarpanların yol başçısı, Türk-İslam ülküsünün yılmaz savunucusu olarak fikir ve hareketimize istikamet vermiştir. İlhamını Türk milletinin engin ferasetinden almıştı. Ufkunu milli bir ruhla çizmişti. Mazlumlara umut, zalimlere korku, dosta güven, düşmana karşı amansız bir mücadelenin simgesi olan milliyetçi-ülkücü harekete liderlik yapmıştı. Bir kez daha rahmetle Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyoruz” dedi

GELECEĞİ AYDINLATAN UMUT
Türkeş’in, dün, bugün ve yarın arasında muazzam bir gönül köprüsü kuran, ömrünü Türk milletinin istikbaline adayan bir siyaset ve devlet adamı olduğunu ifade eden MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi- Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin, “Onun ufkunu dün ile sınırlamak büyük bir kayıp, bugün ile sınırlı tutmak haksızlıktır. Kendisi yarınlara uzanan meşale, geleceği aydınlatan umuttur. Türkeş’in, Türk siyasetine uzlaşma aşıladığını, milli birlik ve beraberliğin can suyu olduğunun, tehditlere karşı bekanın yanında durdu. Ne mutlu bizlere ki, bugün taraflı tarafsız birçok insan tarafından takdir toplayan merhum Türkeş’in fikirleri, Türk milletinin birliği, Türkiye’nin dirliği için çok ciddi mesajlar ihtiva etmektedir. 1944 yılından 1997 yılına kadar uzanan meşakkatli yolculuğu bunun ispat ve ilanı, bizim ise vefa duymaktan imtina etmeyeceğimiz şerefli mazimizdir. Emaneti emin ellerde yükseltmeye olan andımız son nefesimize kadar bakidir. Yarım asra yaklaşan kutlu davamızı devletimizin ve milletimizin bekasına adadık. İhanetlere direndik, oyunları bozduk. Ümitsizlikleri yendik, karamsarlıkları aştık. Merhum Türkeş, fikir, iman, ülkü aşkı. İnsanları güçlü yapan bunlardır’ diyerek inancın, kararlılığın, manevi bağlanışın engelleri aşmada en etkili yol olduğunu göstermişti. MHP’nin dün olduğu gibi bugün de ilkelerinden kopmadığını, ülkücü gençliğin ülkülerinden ayrılamadığını görmekteyiz. İnandık, en çetin imtihanlardan alnımızın akıyla çıktık. Gücümüzü aziz milletimizden, kararlılığımızı ülkülerimizden aldık. Devletimizin ve aziz milletimizin bekasının teminatı olduğumuzu her fırsatta gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz Kuşku yok ki, 15 Temmuz FETÖ ihanetiyle ortaya çıkan tehditler, milli birliğe ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu göstermiştir. Himmet, hizmet adı altında terör yetiştiren FETÖ’nün talebeleri 15 Temmuz gecesi Türk evladına silah çekerek ateş ederek katliam yaptığını gördük. FETÖ’nün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu gördük. PKK ve diğer terör örgütleri ne kadar hain ve kalleş ise FETÖ terör örgütü de o kadar kalleş ve haindir. Suriye ve Irak’tan kaynaklanan terör tehdidi yaşanan sıkıntılı sürecin nerelere kadar uzandığını izaha gerek bile bırakmamıştır. Türkiye tehlike altındayken, Türk milleti bölünmek istenirken biz ayrı gayrı düşemez, nefsimize, heveslerimize, günü birlik heyecanlarımıza teslim olamazdık. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışıyla öne atılmalı, bunu kendimize vazife bilmeliydik, nitekim öyle de yaptık. Uğruna her şeyi feda etmeye yeminli oldukları Türkiye’nin selametine hizmet varken, siyasi ikbal peşinde koşmadık. Fitne odaklarının boş durmadığına ve durmayacağını görmekteyiz. Yılanlara, kananlara, kaçanlara inat bugün MHP ve yurt dışında federasyonlarımız, teşkilatlarımız ayaktadır, güçlüdür, kararlıdır, geleceğin Türk asrını belirlemek için hazırlıklıdır” dedi.