Fırat Arslan UETD’li gençlerle buluştu

Fırat Arslan UETD’li gençlerle buluştu

Mustafa Karaman
STUTTGART- Türk boksunun dünyadaki gururu Fırat Arslan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Stuttgart Şubesi Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençlik Fırat Arslan’la buluşuyor’ adlı çay akşam sohbeti programına katıldı. UETD Stuttgart Şube Başkanı Davut Şeker, UETD Württemberg Bölge Gençlik Kolu Başkanı Burak Şahin ve UETD Stuttgart Şube Gençlik Kolu Başkanı Şeyma Ayar’ın hazır bulunduğu programda Stuttgart ve çevresinde bulunan gençlerle buluşan Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek eski dünya şampiyonu Fırat Arslan, kendi hayatından örnekler verdi ve gençlere ‘İnan, çalış, vazgeçme. Allah yardım eder’ tavsiyesinde bulundu.

İNANMAK VE AZİM
Başarının Sırrı: ‘İnanmak, sabır, tutku ve Azim’ olduğunu söyleyen Fırat Arslan, boks hayatında hep hedefler ile yaşadığını belirtti. Hedefinin yeniden dünya şampiyonu olmak olduğunu vurgulayan Arslan, bu yolda kendisini destekleyen ve yanlız bırakmayanlara teşekkür etti. Onlara bu şampiyonluğu bir kez daha tatırmak isteyen Arslan, dünyanın zirvesini yeniden olmak istediğini fakat bunun da çalışarak kazanabileceğini ifade etti. UETD Württemberg Bölge ve UETD Stuttgart Şube toplantı salonunda bir araya gelip tecrübelerini paylaşan eski dünya şampiyonu Fırat Arslan, spor yapmanın yararları, sporda başarının sırları, sporcu ahlakı, sporun insan hayatını ve kariyerine verdiği olumlu etki ve diğer konularda geniş bir biçimde bilgi verip, boksa nasıl başladığını ve dünya şampiyonluğuna kadar uzanan başarı öyküsünü anlattı.

GENÇLER YETİŞİYOR
Almanya’daki gençlerin buradaki imkanlar doğrultusunda her spor dalında başarılı olabileceklerini belirten Fırat Arslan, “Dünya’nın her tarafında iyi sporcuar yetişiyor. Biz de bunu yapabiliriz. Bizim milletimiz çok başarılıdır. Biz yapabiliriz. Sadece boksta değil sporun her dalında gençlerin yetiştirlmesi lazım. Yüce Allah her zaman çalışan insanın yolunu açar. Bugünden yarına olacak diye birşey yok ama gerçekten pes etmedikten sonra azimli ve inançlı olursan Rabbim senin yardımcın olur. Ben inanıyorum çalışkan bir insan daima bunun karşılığını görür. Türk insanı çalışkan ve savaşcı insandır. Hele hele boksta da bu böyledir. Biz Osmanlı torunuyuz. Bizim gençlerimizde potansiyel var. Allah’a şükürler olsun ki gençlerimiz yetişiyor ve arkamızdan geliyor. Bu gençleri içimizde arayıp bulmamız, keşfetmemiz gerekiyor” dedi. Söyleşi soru cevap faslı ile sona erdi. Program sonunda UETD Stuttgart Şube Gençlik Kolu Başkanı Şeyma Ayar, Fırat Arslan’a bu programa katıldığından dolayı teşekkürlerini sundu ve Fırat Arslan’ın bir çerçeve içinde kendi resmi bulunan hediye takdim etti.