FIRTINASPOR’DAN fırtına gibi gece

 

Murat Ali Blach | Herne

Almanya’nın Herne şehrinde ki güzide Türk futbol takımlarımızdan Fırtınaspor kuruluşunun 28. yıl dönümünü geleneksel hale getirdikleri ve her yıl 24.Aralık’ta yaptıkları “Aile Gecesi” programı ile kutladılar. Herne’de Şehzade Düğün Salonu’nda yapılan geceye Fırtınaspor’a gönül vermiş yüzlerce kişi katıldı. Muhteşem gece Fırtınaspor’un Sosyal Projeler Sorumlusu Ekrem Bakır’ın sunumu ile ve yine geleneksel hale gelen bayrak açma merasimi eşliğinde istiklâl marşı ile başladı. 1990 yılından bu yana Herne ve çevresinde ki Türk gençlerinin kötü alışkanlıklardan korunması ve spora yönlendirilmsinde büyük başarı gösteren Herne Fırtınaspor’un efsane başkanı Önder Altan gecede açılış konuşmasını yaparken, aynı zamanda da bu yıl sonunda görevini devredeceğini belirterek, herkesten helallik istedi.

 

Efsane başkan Önder Altan “Görevde olduğum süre içinde, bilmeden, istemeden kalplerini kırdığım insanlar, arkadaşlarım olabilir. Ben elimden geldiğince en iyi hizmeti vermeye gayret ettim. Benim bir hakkım var ise, hakkımı helal ediyorum, sizlerde bana hakkınızı helal edin.” dedi. Bununla birlikte “Fırtınaspor Yönetim Kurulu yeni başkan adayı olarak İhsan Çakmaklı arkadaşımızı uygun gördük ve tek aday olarak şu an İhsan Çakmaklı’yı yeni başkan olarak görebiliriz.” diye belirtti. Fırtınaspor yönetim kurulu başkan Önder Altan’a bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler ve özel bir plaket hediye ettiler.

Fırtınasporlular’ın doyasıya eğlendiği gecede tam bir yıldız yağmuru vardı. Avrupalı Türkler’in beğenisini kazanmış ve sevilen sanatçılardan  A-Team Grubu, Yılmaz, Dj Taner ve Sezai Çağdaş gibi ünlü isimler yanında bir de Türkiye’nin sevilen isimlerinden, fantezi ve Türk Halk Müziğinin pirlerinden, sevilen yıldız sanatçı Latif Dağan gecede sahnede yer aldılar. Katılımcılar sanatçıların sundukları birbirinden güzel eserler ile çoştular ve Anadolu’muzun kültürü olan halk oyunlarımıza doydular. Çocukların özellikle halaya ilgi göstermeleri ve büyükleri ile birlikte eşlik etmeleri  dikkat çekti.

 

Gecede bir de sürpriz vardı. Fırtınaspor’un birinci takım oyuncuları antrönerleri Ali Kemal Çağdaş’a üzerinde isminin yazılı olduğu ve oyuncuları tarafından imzalanmış özel bir forma hediye ettiler. Çoşku içinde geçen gecenin sonunda geceye özel hediyeleri alacak, şanslı katılımcıları tespit etmek için kura çekilişi yapıldı ve bir birinden güzel hediyeler bu kura çekilişi ile sahiplerini buldular. Verilen hediyeler arasında bulunan 80 ekran iki adet LCD televizyon, Samsung S9 cep telefonu, Huawai Taplet PC, bisiklet, dron gibi değerli hediyelerin çekilişlerinde büyük heyecan yaşandı.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: