FNO’DAN GÜL GİBİ KAMPANYA

OFFENBACH – 6 Mart 2016’da düzenlenecek olan belediye meclisi seçimleri öncesi, Offenbach’ta siyasi partiler ve bağımsız aday grupları, seçmenleri oy vermeye ikna etmeye çalışıyor. Bağımsız gruplardan biri olan Forum Neues Offenbach (FNO) ise son dönemde yakaladığı müthiş çıkışla dikkati çekti. Muhsin Şenol öncülüğünde bir araya gelen FNO’nun, araştırmalara göre bölgede birçok siyasi partiyi geride bırakarak CDU’dan ve SPD’den sonra en çok oyu almasına kesin gözüyle bakılıyor.Sevgililer Günü dolayısıyla bölgede yaşayan vatandaşlara gül dağıtan Forum Neues Offenbach belediye meclisi adayları, kendilerini Offenbach’ın geleceğinde söz sahibi olmak isteyen bağımsız bir yurttaş grubu olarak tanımlıyorlar.

FNO’nun seçim bildirgesinde ise aktif katılım, fırsat eşitliği, karşılıklı saygı ve birlikte yaşama isteği, aile yaşamına saygılı bir kent, derneklerle yüksek düzeyde iletişim ve sosyal belediyecilik, eğitim olanaklarının ve anaokullarının sayısının arttırılması, sosyal projelerin desteklenmesi, spor ve sanat faaliyetlerinin desteklenmesi gibi konulara dikkat çekiliyor.

ŞENOL: SÜRPRİZ OLMADI

Seçimlere giderken en güçlü oluşumlar arasında gösterilmelerinin kendilerini şaşırtmadığını dile getiren 1. sıra adayı Muhsin Şenol, “Biz yaşadığımız şehrin sorunlarını iyi bildiğimiz için, Offenbach’ın içerisinden çıkan bağımsız bir oluşumun başarılı olacağına inanıyorduk. Bize sürpriz olmadı. Belediye meclisinde particiliğe, siyasi, dini ve ideolojik ayrımcılığa karşıyız. Offenbach’ın gettolaşmadan, herkesin iç içe yaşadığı bir kent olmasını istiyoruz” dedi.

Şenol, bir göçmen girişimi olup olmadıklarına ilişkin soruya, “Biz göçmen değiliz ki göçmen girişimi olalım. Biz Offenbachlıyız. Aramızda birçok etnik kökenden gelen arkadaşlarımız var” şeklinde cevap verdi.

Şenol, “FNO içerisinde yer alan herkesin ortak noktası, Offenbach’ın geleceğine katkıda bulunmak istemeleri” şeklinde konuştu.

FNO ile ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.forumneuesoffenbach.de/