Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer görevine başladı

Burak Karartı’nın görev süresinin dolmasıyla boşalan Frankfurt Başkonsolosluk görevine Erdem Tunçer atanarak görevine başladı. Yazılı bir mesaj yayınlayarak vatandaşlarımızı selamlayan Başkonsolos Tunçer, 1947 yılında kurulmuş olan Frankfurt Başkonsolosluğuna atanmasından dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

 

Hüsamettin Özkan
FRANKFURT – Türkiye’nin Frankfurrt Başkonsolosluğuna atanan Erdem Tunçer görevine başlaması münasebetiyle aşağıdaki mesajı yayınladı: Sevgili vatandaşlarımız, görev bölgemizdeki Türk toplumunun değerli üyeleri, Frankfurt Başkonsolosluğundaki görevime 15 Eylül 2020 tarihi itibarıyla başlamış bulunuyorum. Dışişleri Bakanlığımız dış teşkilatının en yüksek kayıtlı vatandaş sayısına sahip misyonları arasında yer alan Frankfurt Başkonsolosluğu 1947 yılından beri faaliyette olup Almanya’daki ilk Başkonsolosluklarımız arasında yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Frankfurt’taki 25. Başkonsolosu olarak bu büyük ve onurlu görevi en iyi şekilde yerine getirmek temel hedefim olacaktır. Daha önce Frankfurt Başkonsolosu olarak görev yapan değerli meslektaşlarım gibi, görev bölgemiz olan Hessen eyaleti nezdinde ülkemizi layıkıyla temsil etmek, bu eyaletle ekonomik, kültürel, sosyal ve insani ilişkilerimizi derinleştirmek; vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini etkin ve süratli şekilde yanıtlamak, onların hak ve menfaatlerini korumak; toplumumuzun birlik ve beraberliğini pekiştirmek ve hizmet kalitemizi arttırarak geliştirmek keza temel amaçlarım arasında yer alacaktır. Başkonsolosluğumuzun kapıları tabiatıyla sizlere daima açıktır. Bu vesileyle konsolosluk işlemleri hakkında bilgi edinmek ve bazı işlemlere yönelik randevu almak için e-konsolosluk uygulamasının (www.konsolosluk.gov.tr) hizmetinizde olduğunu hatırlatmak isterim. Dışişleri Bakanlığımız bünyesindeki Konsolosluk Çağrı Merkezi de (+49 30 30 80 70 90) haftanın 7 günü 24 saat hizmetinizdedir. Acil durumlarda ise nöbetçi telefonumuzu (+49 160 966 522 70) arayabilirsiniz. Yeni iletişim kanallarının da faaliyet ve çalışmalarımız hakkında daha hızlı ve kolay bilgi edinebilmeniz açısından çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede internet sitemizi ve Başkonsolosluğumuzun sosyal medya hesaplarını takip etmenizi öneriyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Başkonsolosluğumuz personeli adına sizlere sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Erdem Tunçer
Başkonsolos

 

Başkonsolos Erdem Tunçer kimdir?

1980, İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde almıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Jean Monnet bursiyeri olarak İngiltere’nin Essex Üniversitesinde yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Ayrıca 2010-2015 yılları arasında Sciences-Po Lyon’da ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde doktora çalışmaları yürütmüştür. Dışişleri Bakanlığı’ndaki görevine 2005 yılında başlamış olup merkezde Çok Taraflı Siyasi İşler, Avrupa, Enerji ve Çevre Genel Müdürlükleri bünyesinde, yurtdışında Doha Büyükelçiliğinde, Lyon Başkonsolosluğunda, OECD Daimi Temsilciliğinde ve Paris Büyükelçiliğinde çeşitli kademelerde görev almıştır. 15 Eylül 2020 tarihi itibarıyla T.C. Frankfurt Başkonsolosu olarak göreve başlamıştır.
İngilizce ve Fransızcanın yanı sıra temel düzeyde İspanyolca bilmekte olup Almanca öğrenmektedir.