FSV 23 Wiesbaden ŞAMPİYON

2007’de kurulan ve bu sene Kreisliga A’da forma terleten FSV 23 Wiesbaden futbol takımı ligin bitimine 4 hafta olmasına rağmen şampiyonluğunu ilan etti. En yakın rakibine 18 puan fark atarak 91 puanla kırılması güç bir rekoru kırarak tarihi bir başarı elde etti.

Hüsamettin Özkan
WIESBADEN – Elazığlıların yoğun olarak yaşadığı Wiesbaden’de 2007’de kurulan FSV 23 Wiesbaden futbol takımı kırılması çok zor bir rekoru kırarak ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Avrupa Elazığlılar Derneği’nin katkı ve destekleri ile yeni yönetimin başarılı çalışmaları sonucu FSV 23 Wiesbaden futbol takımı, namı diğer Gakkoş Spor bir üst lig olan Kreisliga’ya çıkmaya hak kazandı.

Rekor başarı kupayla taçlandırıldı
Hessicher Fußball Verband A ligi koordinatörü Matthias Ott’dan plaket, onur belgesi ve şampiyonluk kupasını alan FSV 23 Wiesbaden futbol takımı futbolcu ve yöneticileri başarılarını taraftarlarıyla bir araya gelerek kutladılar. Taraftarlar kulüp yöneticileri ve futbolcuları tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

İnandık, çalıştık ve başardık
Başkan Murat Poyraz yaptığı açıklamada, “İnandık, çalıştık ve başardık. Başta Avrupa Elazığlılar Derneği olmak üzere taraftarlarımızın desteği ve futbolcularımızın ile teknik kadromuzun üstün performansı bu yakalanması çok zor olan başarıyı beraberinde getirdi.

En yakın rakibimize 18 puan fark attık. 91 puan ile 4 hafta önce şampiyonluğumuzu ilan ettik. Rehavete kapılmadan bir üst ligde de yeni başarılara imza atacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bize destek olmaya ve bizi izlemeye devam edin. Taraftarlarımızı yeni başarılarımızla mutlu etmeye devam edeceğiz” dedi.

22 kişilik kadrodan oluşan FSV 23 Wiesbaden futbol takımında 9 Türk, 6 Alman, 4 Afrikalı ve 3 Tunuslu futbolcu top koşturmaktadır. Murat Poyraz’ın başkanlığındaki takımın yönetiminde Mustafa Kılıç, Fatih Yıldırım, Kaya Cankara, Mustafa Çeker, Fethi Keskinkılıç, Yunus Fidan, Hakan Cankara, Eyüp Yarmadelen, Beyazıt Yıldırım, Arif Demirdağ, Onur Sinem ve Mehti Yıldırım bulunuyor. Takımın teknik kadrosunda ise Menajer ve Sportif Direktör Tahsin Deniz Bilgen ile takımın hocası Cem Yılmaz bulunmaktadır.