FSV DUİSBURG’DA ABEL DÖNEMİ

Murat Pehlivan-Duisburg
Niederrhein Landesliga 2. grupta Oberliga hedefi ile sezona başlayan FSV Duisburg, üst üste alınan puan kayıplarının ardından işine son verilen Guido Naumann’ın ardından jet hızı ile takımın başına daha kariyerli ve A lisansı da olan Günter Abel’i getirdi.

Bu Takım’ın Oberliga’ya Çıkacak Kalitesi Var

Sezonun bitmesine 5 hafta kala görevden alınan Guido Naumann, yerine son olarak Oberliga’da görev yapan VFB Homberg’in eski antrenörü Günter Abel getirildi. Blau-Weiß Oberhausen yöneticileri ile görüşme halinde iken FSV’dan gelen cazip teklif ile rotasını Türk Kulübüne çeviren Günter Abel, “FSV kaliteli kulüp yapısı, oyuncuları, ve hedefi olan bir kulüp. Bu yüzden tercihimi FSV Duisburg’dan yana kullandım” dedi.

Günter Abel Kimdir?
1984-1988 Rot-Weiß Oberhausen
1988-19901. FC Bocholt
1990-1991 Sportfreunde Katernberg
1991-1997 Rot-Weiß Oberhausen
1997-1998 FC Remscheid
1998-2000 SV Straelen

Gibi Almanya ikinci ligi dâhil futbolculuk kariyeri üst düzey takımlarda geçen Günter Abel, VfB Löhberg, Weseler SV takımlarında asistan antrenörlük,

2006-2008 Rot-Weiß Oberhausen II
2008-2015 VfB Homberg

Gibi üst düzey takımlarda da antrenörlük yaptı.

Yapılan anlaşma ile takımın başına geçen Günter Abel’in yardımcıları ise kardeşi Volker Abel ve eski yardımcı antrenörlerden Ali Eken yapacak. Hemen ilk idmanına çıkan Günter Abel, daha önce FSV’yu seyrettiğini kalan beş haftada alınacak galibiyetler ile Oberliga’ya çıkacak kalitede oyuncu grubunun olduğunun altını çizdi.

Kötü Gidişe Dur Demeliydik

Antrenör değişikliğinin ardından açıklama yapan FSV Duisburg Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayar; ” Guido Naumann, oyunu okuyamıyordu. Önde olduğumuz birçok maçta oyuna müdahalede bulunup, skoru tutamadı. Bu yüzden en az 8-10 puan kaybettik. Gidişat iyi olmadığını hissettik. Son olarak küme düşme hattındaki iki takımı da yenemedik. Biz yönetim olarak büyük emek veriyoruz. Taraftarlarımız yağmur çamur demeden, deplasman demeden desteğe geliyor. Bu takımı artık Oberliga’ya çıkartmak istiyoruz. Bu yüzden A lisansı da olan Günter Abel’i getirdik. İyi kariyeri, tecrübesi olan hoca ve onunla uzun yıllar çalışmak istiyoruz” dedi.

Yetenekli Gençlere Kapımız Açık

Özellikle gençler olmak üzere her yaş grubunda yetenekli Türk gençlerine FSV kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayar, “Türkiye ile de bağlantılarımız iyi derecede. Gençler bizde kendilerini gösterdikten sonra onlara iyi bir köprü de olabiliriz” dedi.
Fotoğraflar; fsv_abel_1 A lisanslı Günter Abel ve Başkan Erol Ayar anlaşma sağladı.