FUTBOL GELİŞTİRME ÖZEL OKULU OBERHAUSEN’DA HİZMETTE


MURAT PEHLİVAN
OBERHAUSEN- Almanya’nin Oberhausen şehrinde önemli takımlarda futbol oynayan eski futbolculardan Murat Eraslan ve Duralı Kara’nın kurduğu OBERHAUSEN JUNIORS futbol okulu futbolunu geliştirmek isteyenlere hizmet sunmaya başladı. C lisansları olan ve hedeflerinin B ve A lisans olduğunu söyleyen Eraslan ve Kara, başlarına gelen erken ciddi sakatlıkları nedeni ile futbolculuk kariyerlerinde istedikleri seviyeye ulaşamyınca futboldan kopmayarak antrenörlüğe başlarlar. Çeşitli takımlarda antrenörlüklerden sonra Temmuz 2020’de OBERHAUSEN JUNIORS okulunu kurarak kendilerine kucak açan BV Osterfeld tesislerinde çalışmalarını yapmaya başlarlar.

 

SALGIN DÖNEMİNİ İYİ DEĞERLENDİRİYORUZ
Gazetemize açıklamalarda bulunan Murat Eraslan kulüp tesislerini kendilerine açan BV Osterfeld Başkanı Ali Erdoğan ve kulüp yöneticisi Tuncay Aksoy’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında “ Bizler özel antrenmanlar ile gerek özel meziyetlerine gerekse kulüplerinde daha başarılı olmak ve geleceklerini planlarken daha sağlam adımlar atmak isteyen çocuklara ve ailelerine katkı sunmaya çalışıyoruz. Temmuz 2020’de kurduğumuz okulumuzda şu an 35 oyuncumuz var. Bu salgın sürecini iyi değerlendirdik. Kulüp takımlarının her hangi bir faaliyet göstermediği salgın sürecinde çocukları bilgisayar oyunlarından biraz uzak tutup hem de yeteneklerinden bir şeyler kaybetmeden hatta üzerine koyarak gelişimlerini sağladık. İnsanlar bu okulun kalitesini gördü ve her geçen gün futbolcu adaylarının katılımı artıyor. 8 yaşından 30 yaşına bize gelen çeşitli meslek gruplarına dahil oyuncularımız da var. Tabi esas amaç çocuklarımız“ dedi.

 

BİREYSEL YETENEKLER GELİŞTİRİLİYOR
Duralı Kara gazetemize yaptığı açıklamada futbola başlama süreci ve hayatında sürekli arkasında duran babasına teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Antrenmanlar çocukların zaman programına göre ve her hocaya en fazla iki futbolcu ile gerçekleşiyor. Biz öncelikle oyuncunun eksiklerini tespit ediyoruz. Ona en uygun gelişim antrenmanını tespit ediyoruz. Ona göre antrenman programı uyguluyoruz. Zamanı geldiğinde bize gelen oyuncuları takımlarında da seyrettikten sonra daha fazla veriyi oyuncumuzun veri bankalarına yükleyeceğiz. Burada biz çocuklara antrenmanın yansıra seyirciye görsel olarak hoş gelen hareketleri de öğretiyoruz. Buda çocuklara antrenman şevki veriyor“dedi. Kara ayrıca misyonlarının gençlere sistematik şekilde eğitim sağlamak, vizyonlarının ise dinamik ve oyuncu yetiştirme olduğunu ifade etti.

 

 

AİLELER MUTLU
Antrenman saha kenarında çocuklarının antrenmanlarını seyreden ebeveynlerden Bayram Çakır değerlendirmede“ Benim oğlum Enes KfC Uerdingen’de oynuyor. Tavsiye üzerine geldik. Çocuğumun bireysel gelişiminden son derece memnunum. Erşan Cebeci ise yaptığı degerlendirmede“ Biz de tavsiye üzerine geldik. Oğlum Kağan Schönebeck takımında oynuyor. Oğlum kaleci. Para ikinci planda tutuluyor. Hocalarımız çok ilgililer.Kendilerine teşekkür ediyoruz“ dediler.

 

ANTREMAN YERİ VE ZAMANI VE İLETİŞİM BILGILERI
Eraslan Ve Kara ”Antrenmanlar Mergelstraße 84 46119 Oberhausen adresinde BV Osterfeld tesislerinde hafta içi 15:00- 18:00 arası gerçekleşiyor. instagram sayfası “oberhausenjuniors“ adresinden takip edebilir. Ayrıca Murat Eraslan: ‪0176 42138558 ve Duralı Kara: 0178 5360323‬ nolu telefonlar ile de bilgi alabilirlerinin“notunu düşerlerken, merak edenlerin Youtube kanalından da yapılan çalışmaları görme imkânlarının olabileceğinin altını çizdiler.