Futbol uyum ödülleri sahibini buldu

Murat Pehlivan

DUİSBURG-  Almanya Futbol Federasyonu’nun desteklediği, Niederrhein Bölgesi Futbol Müdürlüğünün gerçekleştirdiği uyum ödülleri sahibini buldu. Başkanlığını Türk iş adamlarından Zafer Can ve Türk antrenör Selahattin Demirbaş’ın başında bulunduğu Almanya’nın en köklü futbol takımlarından olan Duisburg 08’in kız futbol takımı ikincilik ödülünü alarak önemli başarıya imza attılar. 500 Euroluk birincilik ödülünü Remscheid bölgesi futbol takımlarından olan VfB Alemannia Pfalzdorf  kazanırken, 400 Euro’luk ikincilik ödülünü alan Duisburg temsilcisi Duisburg 08 bayan takımı aldı.

11 değişik ülkeden oyuncu var

Kadrosunda değişik 11 ülkeden bayan futbolcu bulunduran Alman ekibinde Türk antrenör Selahattin Demirbaş, “Sportif olarak önemli başarılara imza atmış olsak ta ,2008 yılından beri gösterdiğimiz çabaların manevi karşılığını bu seviyede görmek inanılmaz mutluluk. Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinin organize ettiği ve binden fazla takıma davetin gittiği ve çok sayıda takımın katıldığı uyum adına çalışmalarını sergilediği yarışmada derece almak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Takımımıza Alman kız futbolcular ile birlikte Türk medyasının yoğun ilgisinden sonra Alman medyası da oldukça önem gösteriyor. İnsanın dini, dili, rengi ne olursa olsun ayrım yapmıyoruz. Çok güzel bir aile ortamı var. Bizi çalışmalarımızda desteklemek isteyenlere gerek futbolcu bazında gerek sosyal çalışmalarda herkese kapımız açık. Bizlere gerek şahsi ismim gerekse kulübümüz kanalı ile ulaşabilirler. “dedi.

Fortuna’dan maça davet

Demirbaş ayrıca takımlarını Fortuna Düsseldorf maçına da davet eden ve uyum adına önemli destek konuşmalarında bulunan Fortuna Düsseldorf adına toplantıda bulunan basın sözcüsü Tom Köster’e teşekkürlerini ifade etti.

Uyum Ödülleri Nasıl Kazanılıyor

Ödül töreninde uyum çalışmaları ve ödülleri hakkında açıklamalarında bulunan Niederrhein Futbol Müdürlüğü müdür yardımcısı Jurgen Kreger, çalışmalar hakkında Müdürlük sorumlu memuru Philipp Theobald’in isteyen herkese çalışmalar hakkında yardım ve tavsiyelerde bulunabileceğini ifade etti. Her kulübe bağlı bulunduğu spor müdürlüğü kanalı ile davet gidiyor. Uyum ödülünü kazanmak isteyen kulüpler, uyum çalışmaları ile çektikleri videolarının müracaatlarını bölge müdürlüğüne yapıyor. Gelen müracaatlar müdürlük tarafından değerlendiriliyor. Daha sonra kulüplerin uyum adına çalışmaları takip ediliyor. Bunun neticesinde en güzel çalışmaları yapan kulüpler tespit edilip, ödülleri her yıl düzenli olarak veriliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Futbol uyum ödülleri sahibini buldu için yorumda bulun

    Futbol uyum ödülleri sahibini buldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Futbol uyum ödülleri sahibini buldu için ilk yorumu yapabilirsin.