Gastronomi sektörüne “JUNG GASTRO”damgası

Ahmet Çelik tarafından 43 yıl önce kurulan Çelik Beyaz Eşya Firması (Celik Haushaltsgeräte), oğulları  Harun, Mustafa ve Yusuf Çelik tarafından devam ettiriliyor. Gastronomi sektörüne ait yeni ürün satışına da başlayan Çelik kardeşler, “Bir gastronomi işyerinin ihtiyacı olan tüm ürünlerin satış, tamir  ve mühendislik çizim işlerini tek elden veriyoruz” dediler.

Erdal Altuntaş
HAMBURG – Almanya’ya ilk gelen jenerasyondan olan Adanalı Ahmet Çelik (75) tarafından 1975’de kurulan Çelik Haushaltsgeräte adlı firma, günümüze kadar evrim geçirerek de olsa aile şirketi olarak gelen ve 2018’de 43. yılını kutlayan nadir Türk şirketlerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Kullanılmış beyaz eşya alım-satımı ile işe başlayan Ahmet Çelik “Holstenstr.’de küçük bir yerde 1975’de ilk işe başladım. 1985’de St. Pauli’de bodrum katında bir yer kiralayarak burada büyümemizi sürdürdük. Burada sadece 2. el beyaz eşya alım-satım ve tamir işleri yapıyorduk. 3 oğlum da yanımda çekirdekten yetiştiler ve ben emekli olunca işleri onlara devrettim” dedi.

 

GASTRONOMİ SEKTÖRÜNÜN DİKKATİNE !
Çelik Kullanılmış Beyaz Eşya firmasını işleten Harun (49), Mustafa (42) ve Yusuf Çelik (37) kardeşler, işin başına geçtikten sonra babalarından aldığı bayrağı daha ileriye taşırken, profesyonelleşerek büyümelerini sürdürüyorlar. Öncelikle sadece tamir ve ikinci el alım-satımı yapan firma, 2008’de Billstedt’de büyük bir depo satın alarak ürün çeşitlerini ve personelini artırarak büyümeye devam etti. 2009’da yeni ürünler de satmaya başlanan yerde, 2013’de büyük bir inşaata girerek binalarını komple yenilediklerini ve üzerine bir kat daha çıktıklarını belirten İşadamı Mustafa Çelik, “Bu süre içerisinde geçici olarak başka depoları kullandık ve büyümemizi durdurduk. Kullanılmış her türlü elektronik beyaz eşya tamir ve servisi, yedek parçaları ve alım satımını piyasanın çok altında uygun fiyata sunuyoruz. 2 bin 150 metrekare kapalı alanı olan yeni yerimizi 2017’de hizmete açtık. Komple yenilenen yeni büro, depo, showraum ve tamir servisimizle ürün yelpazemizde yenilikler yaptık” dedi.

 

EN İYİ MARKALARIN BAYİLİĞİNİ YAPIYOR
Yeni yerlerinde dört ayrı firmayla hizmet verdiklerini belirten Mustafa Çelik “Çelik Haushaltsgeräte de tamir servisi yapıyoruz. Nordland GmbH’da ise hurdaya giden ürünler ve işyerleri boşaltma işleri yapıyoruz. Gbr. Schiffbeker Berg adlı şirketimizde ise daha çok ticari işletmeler olmak üzere emlak alım-satım işleri yapıyoruz. Firmamızın lokomotifi olarak kurduğumuz Jung Gastro GmbH ise gastronomi sektörüne yönelik her türlü yeni ürünlerin satış, montaj, plan, çizim ve mühendislik işlerini yapıyoruz. Saro, Morgan, NordCap, GAM, GGG, Bartscher, Unox, Miele, Bosch, Potis, Siemens gibi tanınmış birçok Alman ve İtalyan markasının bayiliğini yapıyoruz. İşyerlerine gelip planlarını ve çizimlerini de mühendislerimiz vasıtasıyla yaptırıyoruz. Özellikle yeni işyeri kuracaklar veya işyerini komple yenilemek isteyenler bize mutlaka uğrasınlar” dedi.

 

HIZLI SERVİS VE TAMİR HİZMETİ
Türkiye’den de bazı firmaların temsilciliğini yaptıklarını belirten Yusuf Çelik ise “Kendi markamız olan Jung Gastro ismiyle de çok uygun fiyata sattığımız ürünlerimiz var. Sanayi ürünleri, büyük ev aletleri, hazır mutfak ile 24 aya varan garantili satışlarımızla hizmetinizdeyiz. İşyerimiz DEKRA tarafından deneyimli işyeri olarak sertifikalandırılmıştır” dedi. Kendi internet sayfaları (www.junggastro.de) ve www.ebay.de üzerinden de satış yaptıklarını belirten Yusuf Çelik, “Hafta içi 9-19:00, Cumartesi ise 9.16:00 arası açığız. En çok satılan ürünlerden depomuzda genelde oluyor. Diğer ürünleri de sipariş ile istediğiniz ölçüde en kısa sürede dükkanınıza getirtiyoruz” dedi. Şirketin tamir bölümünü yöneten Harun Çelik ise her türlü elektronik beyaz eşyanın hızlı tamir ve servisini yaptıklarını belirterek “Kullanılmış buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, kurutma makinası, ocak gibi tüm ürünlerin yanısıra sanayi ürünlerinin de tamir ve bakım sevisini yapıyoruz. İsteyen firmamıza getirebilir veya taşınması zor olan ürünlerin tamirini de işyerlerine giderek yapıyoruz” dedi.

Am Schiffbeker Berg 28
22111 Hamburg

Bilgi Hattı: 040-679 560 30

junggastro.de

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gastronomi sektörüne “JUNG GASTRO”damgası için yorumda bulun

    Gastronomi sektörüne “JUNG GASTRO”damgası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gastronomi sektörüne “JUNG GASTRO”damgası için ilk yorumu yapabilirsin.