Gaziantepliler hayır için buluşuyor

Kâmil Yılmaz
FRANKFURT -2005 yılında dernekleşen Frankfurt Gaziantep Derneği tarafından, bu sene on birincisi düzenlenecek olan Geleneksel Gaziantep Kültür ve Dayanışma Eğlence Gecesi’ne Almanya’nın birçok şehrinde yaşayan Gaziantepliler Frankfurt’ta buluşacaklar.

GAZİANTEPLİLER BULUŞACAK
25 Kasım 2017 Cumartesi günü Frankfurt Saalbau Kültür Merkezi’nde (Saalbau  -Griesheim / Schwarzerlenweg  57 / 65933 Frankfurt a. Main) adresinde organize edilecek olan  gecenin tüm gelirinin bu yıl, Gaziantep’teki  “Ampute Genç Sporcuların” ihtiyaçları için kullanılacağı açıklandı. Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yapan Frankfurt Gaziantep Dernek Başkanı Ökkeş Toy, “Dayanışma inceliktir. Gelin, 25 Kasım 2017 ‘de 11. Frankfurt- Gaziantep Kültür ve Dayanışma Gecesi’nde buluşalım. Hemşerilerimizi, Gaziantep Dostlarını ve Tüm Güzel İnsanları aramızda olmaya çağırıyoruz. ‘Birlikten güç doğar’ unutmayalım Avrupa’da yaşayan hemşerilerimiz arasında birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının geliştirilmesini hedefliyoruz ” şeklinde konuştu. Türk ve Alman siyasetçilerinin onur konuğu olacağı gecede, Almanya’ya komşu olan ülkelerden Fransa, Belçika, Hollanda, Avusturya ve İtalya’daki hemşerilerimizde katılacağı da kaydedildi.

UNUTULMAYACAK BİR GECE OLACAK
Ökkeş Toy, düzenlenecek gecede; başta Gaziantep Tanıtım Filmi, Gaziantep Tarihi ve Kültürü hakkında bilgi verileceğine dikkat çekerek, “Gaziantep El sanatları sergisi, Gaziantep Tarihi Fotoğraf gösterisi , Türk Hat Sanatı (Kaligrafi ), Damaklara lezzet ‘Gaziantep Yemekleri ve Baklavası’, Gaziantep’in sevilen ve vazgeçilemez sanatçısı Faruk Lök, POP star yarışmalarının yıldızı Adnan Orhan, “Süper Aşık Damla”, ve Frankfurt’un Sevilen Musiki Üstadı Orhan Mercan ve Ekibi gecemize renk katacaklar” diyerek, unutulmayacak bir Gaziantepliler Gecesi’ne daha imza atmayı arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

  1. Gaziantepliler hayır için buluşuyor için yorumda bulun

    Gaziantepliler hayır için buluşuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantepliler hayır için buluşuyor için ilk yorumu yapabilirsin.