GELDİ VE GEÇTİ

blank

Herkesi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Bismillah ile başladığımız ve sonunda elhamdülillah dediğimiz, gidişine üzüldüğümüz bir Ramazan-ı Şerif’i geride bıraktık. Hamdolsun bir bayrama daha ulaştıran yüce Rabbimize.
Rabbim tekrardan kavuşturmayı nasip eylesin inşallah. Bu vesile ile herkesin bayramını tebrik ediyor tüm İslam aleminin bayramı mübarek olsun inşallah. Ailenizle birlikte mutlu huzurlu sağlıklı nice bayramlara geçirmenizi temenni ediyorum.

Avrupa’da Ramazan-ı Şerif ile birlikte bir seçimi daha geride bıraktık. Bence hiç de havasında olmayan bir seçim dönemi geçirdik kanaatimce. Bu milletin ne yapacağının belli olmadığı bir seçim yaşadık. Erken gelen genel seçim öncesindeki kısıtlı süreye rağmen halkımız yine de sandıklara koştu ve tercihlerini yaptı. Ayrıca modern dünyada demokrasinin temel şartlarından biri olan seçim ve oylama heyecanını bir kez daha özgür bir şekilde yaşayarak vatandaşlık görevini yerine getirip sandıklara koşan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Bence kazanan yine demokrasi oldu. Bazıları bunu yine anla(ya)madı. Vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun dilemekten başka bir şey yapamayız. Avrupa’yı bitirdik şimdi ise sıra Türkiye’de ve orada siyaset artık ısınmaya başladığını düşünüyorum. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi inşallah kimse bu seçimden kırgınlıklar ve küslükler yaşanmadan atlatmışlardır. Hadi bakalım hayırlısı diyelim ve son noktayı seçimler için buradan koyalım.

BİR ADIM ATIN
Maalesef Avrupa’da bu yazacağımı sıkça görüyoruz. İnsanlar hep stres altında. Hayata küsmüş gibi yaşıyorlar desem daha doğru olur. Hayattan ve kendinizden şikâyetçi olmak yerine, bugün kendiniz için küçük bir adım atın. Yapmak isteyip de yapamadığınız ya da cesaret edemediğiniz bir şey yapın. Küçük başarılar, büyük başarılar için ilk adımdır. Kendiniz için adım atın. Çevrenize bir bakın ve o küçük adımlarla ne başarılar elde etmiş insanlar var. Buna bence gücünüz de var, yeteneğiniz de. Motivasyona sahip kişi ise bunu yapacaktır. Motivasyonunuzu devamlı yüksek tutmanız gerekir. Her sabah sizi motive edici uğraşlarla kalkıp Allah’a dua ederseniz ve her şeye Besmele ile başlarsanız bence zihniniz, yüreğiniz, ruhunuz coşku ve heyecanla dolacaktır. Bir deneyin ve gününüz nasıl geçeceğini siz görün.

TEBRİKLER MUSTAFA GÖĞÜŞ
Kendisini yaklaşık 25 yıldır tanırım ve samimiyetiyle birlikte efendiliği ile her zaman ön plana çıkmış olan yazarımız Mustafa Göğüş’ün yukarıda bahsettiğim küçük adımlarla nasıl başarıyı yakaladığına şahitlik etmişimdir. Evet kendisi bir ‘Motivasyon’ uzamanı. Verdiği seminerlerle birçok kişiyi işinde motive etmiştir. Gelelim kendisine! İlk kitabı “Babam Kolumu Isırdı” ile birçok kişiye ışık tutmuş ve şimdi de “Bay Helmut’un İstanbul Macerası” ile yeni bir kitap yazarak okurlarına merhaba demesiyle hak ettiği ödül Türkiye’den gelmesi beni bir hayli sevindirdi.

Bu yıl ilk defa “Altın Kalem Ödül” düzenlenmiş ve farklı coğrafyalarda yaşayan Türk yazarlar verilen ödül ile Mustafa Göğüş’te onurlandırılmış oldu. Bizzat bana “Bu ödülü 50 yılı aşkın Avrupa’da yaşayan Türklerin adına aldım” diyerek alçak gönüllülük yapan ve bu ödüle layık görülen Göğüş’ü bir kez daha buradan kutluyor ve tebrik ediyorum.

Her şey gönlünüzce olsun. Kalın sağlıcakla.