Gelsenkirchen’den ALİ KOÇ’A ÇAĞRI

 

Murat Pehlivan-Gelsenkirchen

Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde, Fenerbahçe Spor Kulübü izni ile kurulan ve henüz resmi açılışı yapılmayan Gelsenkirchen Fenerbahçeliler Derneği düzenlediği iftar programında konuşan dernek başkanı Murat Dağdeviren, Eylül-Ekim aylarında yapacakları açılışa, Fenerbahçe’nin yeni Başkanı Ali Koç’a çağrıda bulunarak basın yolu ile şimdiden davet gönderdi. Dernek lokalinde gerçekleşen ve derneğe üye Fenerbahçelilerin iştirak ettiği iftar programında Başkan Murat Dağdeviren “Geleneksel hale getireceğimiz iftar programına hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlarken yönetim kurulu üyeleri basına tanıtıldı.

Yıldıray Cengiz’e Özel Teşekkür

Gaziantepli Başkan Murat Dağdeviren daha sonra şöyle devam etti: “Bu iftar programına Galatasaray ve Beşiktaş’tan arkadaşlarımızı da davet ettik. Derneğimiz tüzüğü ile çok farklı. Ben ve arkadaşlarım derneğin bugüne gelmesinde çok emek sarf ettik. Uzun yılların hayali derneğimizi kurduk. Benden mutlusu olamaz herhalde. Bu vesile ile yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Yönetim kurulunda olmayan ama bu derneğin kurulmasında çok çok emeği olanlarda var. Özellikle Yıldıray Cengiz arkadaşımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. O bizim elimiz ayağımız. O bize öncülük yapan bir lider” dedi.

Fenerbahçe’de Birlik Olma Zamanı

Dernek Başkanı Murat Dağdeviren” Biliyorsunuz yeni seçimler oldu ve Fenerbahçe Başkanlığı ve yönetim kurulu değişti. Ben Kadıköy’de büyüdüm. Oraların 20 yıl önce nasıl olduğunu çok iyi bilirim. Tesisleşme açısından kulübümüzü çağ atlatan öncü yapan, amatör branşlarda Fenerbahçe’yi dünya markası yapan Aziz Yıldırım ve ekiplerine teşekkür az gelir. İsimlere takılmadan şimdiki başbakanımız Sayın Ali Koç’a hep birlikte destek zamanıdır. Başkanımız Ali Koç’a da seslenmek istiyorum. Fenerbahçe’yi birleştirici olalım. Fenerbahçe dünyanın en büyük sivil toplum kurumu. Bunu 3 Temmuz’da gösterdik. Benim oğlum Arda, 3 Temmuz’da 3 yasında benim kucağımda sokağa çıktı. Şimdi 11 yasında şimdi ve kendisi derneğe geliyor ve benimle birlikte mücadele veriyor.

Başkanım Açılışta Bizi Yalnız Bırakma

Dağdeviren konuşmasının son bölümünde “Eylül sonu veya Ekim’de yapacakları geniş kapsamlı ve özel çalışmalı resmi açılışımızda sizleri burada görmek istiyoruz” diyerek Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve ekibine basın yolu ile de davette bulundu. Dağdeviren ayrıca yakında yapılacak genel kurulda yönetime ve üyeliğe yeni isimlerin gelmesi çağrısında bulundu.

Dernek Üyeliği Sadece 7.50

İkinci Başkan Ercüment Salman yaptığı konuşmada “ailece ve çocuklarımız ile rahat rahat maç izleyeceğimiz, küfür ortamının olmadığı, diğer kulüp taraftarlarının da geldiği bir denek kurduk. Bu derneğin büyümesi için sadece 7,50 Euro’dan başlayan aidatlar ile tüm Fenerbahçelileri üyeliğe davet ediyorum” açıklamasını yaptı.

Daha sonra yönetim kurulu üyelerinin kendilerini tanıtması ve ezanın okunması ile açılan oruçların ardından program sohbetler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri:

Murat Dağdeviren (Başkan), Ercüment Salman,(ikinci başkan) Haluk Seçkin ( Sayman) Yalçın Başkan, Tanju Ergün, Ersin Esme, İsmail Civan, Şenol Ergün, Yüksel Kafali,